Milan Tegeltija osuo paljbu: "Čestitka nekog Varešanovića bitna kao snijeg na Madagaskaru"

3

Milan Tegeltija, predsjednik Fudbalskog kluba Borac, istakao je da je plasmanom na međunarodnu scenu ostvaren prvi cilj kluba.

Tegeltija se ujedno osvrnuo i na činjenicu da trener FK Sarajevo Mirza Varešanović nije čestitao igračima FK Borac pobjedu ostvarenu na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

"Sa istoka digla se prašina, proradila Borčeva mašina. Evropa izborena, sad je zadržavanje drugog mjesta koje je veoma bitno propritet. A to da li će neki Mirza Varešanović da čestita Borcu ili ne je bitno kao snijeg na Madagaskaru. Prvi cilj je ostvaren, idemo dalje, aj Borac", napisao je Tegeltija na Twitteru.

Heroj odbrane Sarajeva i bivši igrač s Koševa: Na današnji dan ubijen je Želimir Vidović Keli

Borac se pobjedom protiv Sarajeva učvrstio na drugom mjestu i imaju sedam bodova više od Sarajeva koje je treće na tabeli.

Borac je u derbiju slavio s 1:0, a jedini gol postigao je Fedor Predragović u 87. minuti susreta

Susret na Gradskom stadionu u Banjoj Luci obilježio je momenat u finišu prvog poluvremena gdje je sudija Miloš Gigović donio kontroverznu odluku i pokazao crveni karton Muharemu Traki.