Milan slavio u Genovi: Bacca u finišu slomio otpor Sampdorije

Milan je večeras na stadionu Luigi Ferraris u Genovi slavio protiv Sampdorije u četvrtom kolu Serije A rezultatom 1:0.

Sampdorija je bolje otvorila susret. Prvu priliku imao je Lucas Torreira, ali je fantastično odbranio Gigi Donnarumma. U 27. minuti nova prilika za domaće, ali Quagliarella je neprecizan.

Milan je zaprijetio u 29. minuti preko Lapadule, ali ni on nije precizan. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Barreto, ali je opet Donnarumma uspješniji.

U 70. minuti Barreto postiže pogodak, ali je pogodak Sampdorije poništen zbog ofsajda. U 74. minuti u prilici je Bacca, ali pogađa stativu. Samo šest minuta kasnije stativu pogađaju i domaći. Neprecizan je bio Muriel.

Milan je do sva tri boda došao u 85. minuti susreta. Suso je odlično uposlio Baccu koji trese mrežu Sampdorije za važnu pobjedu Milana.