Manchester United savladao Tottenham sa 1:0

Ekipa Manchester Uniteda pobijedila je na domaćem terenu ekipu Tottenhama u okviru 10. kola engleske Premier lige rezultatom 1:0.

Jedini strijelac bio je Anthony Martial u 81. minutu. Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga, osim jedne ozbiljnije prilike kada je golman Tottenhama Hugo Lloris odbranio šut Marcusa Rashforda iz slobodnog udarca.

Manchester United je bolje otvorio drugo poluvrijeme. Rashford i Valencia bili su neprecizni, a Lloris je sjajno odbranio udarac Lukakua.

Tottenham je u 77. minutu mogao do gola ali je Alli bio neprecizan. U sljedećem napadu Lukaku je pogodio stativu.

U 81. minuti Lukaku je glavom asistirao rezervisti Martialu, koji matira Llorisa za konačnih 1:0.

Manchester United je sa sedmom pobjedom u sezoni zadržao drugo mjesto na tabeli s dva boda zaostatka u odnosu na gradskog rivala Cityja, koji ima i utakmicu manje.

Tottenham je danas doživio prvi poraz nakon sedam kola i ostali su na trećoj poziciji.