Manchester City vodio na Anfieldu, Liverpool uspio ostati neporažen

0

U derbiju 28. kola engleske Premier lige, Liverpool i Manchester City su na Anfieldu podijelili bodove, odigravši 1:1.

Imao je domaći tim dobru priliku preko preko Conora Bradleyja u 14. minuti, a pet minuta kasnije poništen im je gol koji je postigao Luis Diaz.

Gosti su iskoristili svoju prvu šansu u 23. minuti. Kevin De Bruyne je sjajno iz kornera uposlio Johna Stonesa, koji je pogodio za 0:1.

Ko to tamo mijenja identitet Baščaršije? Kontaktirali smo Federalnu upravu za inspekcijske poslove

Do kraja prvog dijela imali su Redsi dvije dobre prilike preko Dominika Szoboszlaija i Diaza, ali promjene rezultata nije bilo.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, domaći su dobili penal, koji je skrivio Ederson.

Siguran s bijele tačke za 1:1 bio je Alexis Mac Allister.

Dobru šansu imao je Liverpool u 63. minuti preko Diaza, a potom osam minuta kasnije preko Darwina Nuneza.

Imali su gosti u 74. minuti priliku ponovo povesti, ali je udarac glavom Phila Fodena zaustavila prečka.

Još jednu sjajnu šansu imao je Manchester City u 89. minuti, kada je Jeremy Doku pogodio stativu.

Na kraju je ostalo 1:1, što je rezultat koji je Liverpool zadržao na bod ispred Manchester Cityja.