Manchester City u golijadi izbacio Liverpool iz Liga Cupa

0

U prvoj zvaničnoj utakmici nakon završetka Svjetskog prvenstva, Manchester City je slavio u derbiju protiv Liverpoola, odigranom u sklopu četvrtog kola Carabao (Liga) Cupa.

Aktuelni engleski prvak poveo je već u desetoj minuti preko sjajnog Erlinga Haalanda, koji je odlično reagovao nakon centaršuta De Bruynea i poentirao za vodstvo domaćina na Etihadu.

Naknada FIFA-e klubovima: Evo kome će pripasti najveći dio

Sve veća podrška: Još jedna zemlja objavila da je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

Izjednačio je Fabio Carvalho deset minuta kasnije, da bi početkom drugog poluvremena Riyad Mahrez ponovo doveo City u prednost.

Međutim, vrlo brzo je Mohamed Salah pogodio za 2:2.

Konačnih 3:2 postavio je nizozemski reprezentativac Nathan Ake, koji se odlično ubacio iz drugog plana i novi centaršut De Bruynea pretvorio u pogodak, piše SC Sport.