Manchester City je novi klupski prvak svijeta

0

Fudbaleri aktuelnog europskog prvaka Manchester Cityja okitili su se i titulom svjetskog prvaka po prvi put u svojoj historiji.

Građani su u finalu FIFA Svjetskog klupskog prvenstva u Jeddahu savladali južnoameričkog prvaka Fluminense rezultatom 4:0.

Dvostruki strijelac za tim Pepa Guardiole bio je Julian Alvarez (1', 88'), jedan gol dodao je Phil Foden (72'), dok je autor preostalog pogotka bio protivnički igrač Nino (27'), koji je zatresao vlastitu mrežu.

Znate li koji su bh. igrači bili najbolji strijelci jugoslovenske fudbalske lige?

Manchester City je prethodno u polufinalu savladao azijskog prvaka Urawu Red Diamonds s 3:0.

Građani su tako na sjajan način zaključili fantastičnu godinu, u kojoj su osvojili svoju prvu europsku titulu, postali prvaci Engleske po deveti put, a također osvojili i trofeje UEFA Super kupa, te FA kupa.

Treće mjesto na FIFA Svjetskom klupskom prvenstvu osvojio je egipatski Al Ahly, koji je s 4:2 bio bolji od Urawe Red Diamonds.