Ljepotica dana igrana u Dortmundu, briljirao Erling Haaland

0

Fudbaleri Borussije Dortmund i Eintrachta iz Frankfurta odigrali su ljepoticu dana u 1. kolu Bundeslige, a Milioneri su na kraju slavili s visokih 5:2.

U ovom susretu briljirao je Norvežanin Erling Haaland koji je učestvovao u svih pet golova svog tima - dva je sam zabio, tri namjestio!

Prvu asistenciju Haaland je upisao u 23. minuti, a gol je postigao Reus. Samo četiri minute kasnije Passlack je poravnao rezultat, da bi u 32. minuti Haaland upisao drugu asistenciju a Hazard prvi gol na meču.

Do kraja poluvremena Haaland i sam pogađa i to u 34. minuti nakon asistencije Reusa.

U drugom poluvremenu još jedan gol i asistencija 21-godišnjeg Haalanda. Prvo je u 58. minuti asistirao Reyni za 4:1, da bi svoj drugi gol na meču postigao u 72. minuti. Konačnih 5:2 postavlja Hauge četiri minute prije kraja meča.

U ostalim mečevima 1. kola Bundeslige, koji su igrani danas, postignuti su sljedeći rezultati:

Armenia Bielefeld - Freiburg 0:0 (Ermedin Demirović igrao od 85. minute)

Augsburg - Hoffenheim 0:4 (Ermin Bičakčić propustio meč zbog povrede)

Stuttgart - Greuther Furth 5:1

Union Berlin - Bayer Leverkusen 1:1

Wolfsburg - Bochum 1:0