Uživo iz Zenice sa meča FK Sarajevo - FK Željezničar 0:0

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos 148. vječitog derbija između Sarajeva i Željezničara.

Za manje od 30 minuta u Trening centru NSBiH u Zenici počinje derbi Sarajeva i Željezničara.

Treneri ekipa odabrali startere 148. sarajevskog derbija.

U Sarajevu obilježena 44. godišnjica smrti Josipa Broza Tita

Susret možete pratiti uživo na kanalima Arena Sport od 13 sati i na portalu Radiosarajevo.ba.

FT

Završena je utakmica u Zenici.

U Trening centru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici završen je susret zaostalog 18. kola između FK Sarajeva i FK Željezničara. Konačan rezultat je bio 0:0.

Kultni 148. sarajevski derbi u Zenici nije opravdao očekivanja navijača.

94'

Slobodan udarac za Sarajevo.

Posljednja šansa za gol i pobjedu.

92'

Nećete vjerovati - udarci u okvir gola 1:0 za Sarajevo. A igra se 92. minuta.

Izvan okvira 12:2 za Bordo tim.

90'

Ulazimo u sudijsku nadoknadu.

Još 4 minuta sudijske nadoknade.

85'

I Mulalić ponovo mijenja.

Armin Hodžić je na terenu, Krpić je morao izaći.

84'

Krpić je povrijeđen. Curi mu krv iz nosa, ljekari mu pomažu, izašao je van terena.

Željo je u ovom trenutku sa 10 igrača.

83'

Balta izlazi, ulazi Mustafić. Nova izmjena.

81'

Novi korner za Sarajevo. Treći danas, ali ni ovoga puta ništa.

Idemo prema završnici susreta i još jednom remiju - bez golova.

80'

Haris Alihodžić je dobio žuti karton.

Pomoćni trener Željezničara prigovorio je sudiji i opomenut je.

78'

Džafić je dobio žuti karton. Bio je grub prema protivničkom igraču.

Stiže kazna - propušta utakmicu proitiv Veleža.

77'

Igrači su umorni, zatišje - možda pred buru!? Ko zna.

Dok se ništa ne dešava - ponovo statuistika - posjed lopte 59:41 za Sarajevo.

No, gol(ov)a još nema.

71'

ŠTTTTTEEEETTTTTTAAAAAAAAA.

Avramovski samo što je ušao bio je u sjajnoj prilici.

Traljavo je opucao i ostaje 0:0.

70'

Dvostruka izmjena u redovima Sarajeva.

Varešanović je izašao - a ušao je Avramovski, dok je Džafić je ušao a izašao Bujašvili.

68'

Novi žuti karton za Željezničar.

Ovoga puta "požutio" je Kosorić. I on mora biti oprezan.

65'

Žuti karton za Plave. Prvi danas.

Do kraja susreta oprezan mora biti Beganović, koji je "požutio".

60'

Korner za Sarajevo.

Drugi korner za Tim s Koševa na utakmici. Ništa se nije zanimljivo dogodilo nakon ubačaja s ugla.

Ostaje 0:0.

59'

Mijenja i Edis Mulalić. I on vrši prvu rokadu na utakmici.

Izašao je Drljo, a uloazi Amoah

Još pola sata utakmice u Zenici - Sarajevo ništa, Željezničar ništa.

58'

Prva izmjena u redovima Sarajeva - izlazi Čataković, a ulazi Oliveira.

52'

Korner za Željezničar.

Nećete vjerovati - prvi korner na utakmici za Plave.

49'

ŠTETAAAAAAAAA. Sarajevo je imalo lijepu priliku, veliku priliku.

Ziljkić je sjajno probio po lijevoj strani. Driblingom se oslobodio odbrane, šutirao, ali malo pored gola.

48'

Sarajevo napada. Tim s Koševa želi tri boda iz ovog 148. vječitog derbija.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Čekamo golove. Nadamo se da će ih biti.

Poluvrijeme

Arbitar Musić je odsvirao kraj prvog poluvremena susreta FK Sarajevo - FK Željezničar.

Poprilično nezanimljivo poluvrijeme sa par polušansi na strani FK Sarajeva dok je Željezničar u drugom minutu susreta imao jednu priliku.

Dosta varnica među igračima na terenu i par verbalnih okršaja obilježili su prvo poluvrijeme 148. sarajevskog derbija.

45'+1

Arbitar meča je produžio minutu sudijskog vremena.

Trenutni pogled na tabelu izgleda ovako:

44'

Zoran Mamić na tribinama TC NSBiH Zenica

Poznate ličnosti na sarajevskom derbiju
40'

Na tribinama Trening centra NSBiH u Zenici mnoge poznate ličnosti. Između ostalih derbiju prisustvuje Zoran Mamić.

FK Sarajevo dosta konkretnije u napadima iako još uvijek ni na jednoj ni na drugoj strani nismo vidjeli neku veliku gol šansu.

34'

Dosta gruba igra od strane i jedne i druge ekipe iako je do sada pokazan samo jedan žuti karton.

26'

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Marin Galić u redovima FK Željezničar. Galić je napravio grub start na sredini terena i dobio prvu javnu opomenu.

20'

Proteklo je 20 minuta derbija u Zenici, nema golova.

Statitika je na strani Sarajeva. Posjed lopte 56:44.

No, još čekamo prva uzbuđenja.

17'

Kolega sa N1 Semir Mustafić je snimio kratki video sa tribina i postavio ga na Twitter.

Pogledajte:

13'

ŠTETTTTAAAA. Čataković je imao šansu da dovede Sarajevo u vodstvo.

Njegov šut je izblokiran.

10'

10 minuta mirne igre. Jedna šansa za Plave, jedan korner za Bordo tim.

Čekamo prva uzbuiđenja. Ona prava.

5'

Ekipa iz Brazila koja navija za FK Sarajevo na Twitteru također prati duel.

Zanimljivi su im komentari.

3'

Prvi korner za Sarajevo. Ništa se nije desilo zanimljivo ispred gola Plavih.

2'

ŠTETTTTAAAAAA. Željezničar je bio blizu vodstva.

Drljo je ubacio s desne strane, Santos glavom šutira, ali malo iznad prečke.

1'

Počela je utakmica.

12:58

Sarajevo je prekinulo crnu seriju od četiri uzastopna poraza. U Širokom su slavili 3:1.

Željezničar je u seriji od dvije pobjede.

12:57

Brzo će početi utakmica. Igrači su spremni.

Nadamo se i vi, uz komentare na našem portalu.

12:52

Admir Musić iz Sarajeva glavni je sudija. Asistirat će mu Almir Kadić i Emir Zahiragić.

Četvrti sudija je Benjamin Deljković.

Zagrijavanje derbi
12:50

Ekipe su već zagrijavaju. Na terenu su, ali nema navijača na tribinama.

12:45

U prethodnih 147 duela Željezničar je nešto uspješniji sa 46 pobjeda, dok je Sarajevo slavilo u 44 navrata.

Neriješenim rezultatom okončano je 57 susreta, a ukupna gol-razlika je na strani Željezničara (181:177).

12:40

FK Sarajevo: Šahinović, Jelić-Balta, Mulalić, Šerbečić, Martinović, Tomašević, Vrančić, Guliashvili, Varešanović, Ziljkić, Čataković.

Na klupi su ostali: Dizdarević, Vršajević, Trako, Oliveira, T. Ramić, Džafić, Salčin, Avramovski, Mustafić.

-45’ | Početnih jedanaest koji će zaigrati na 148. vječitom derbiju #fksarajevo #fks

Posted by FK Sarajevo on Wednesday, March 8, 2023

FK Željezničar:  Muftić, Jašarević, Kosorić, Cocalić, Galić, Mekić, Hodžić, Beganović, Santos, Drljo, Krpić.

Na klupi su: Bender, Hajdarević, Bekrić, Štilić, Šehić, Drina, Beća, Amoah i Hodžić.