Nakon pada PSG-a ostao samo jedan neporažen klub, u njemu igra veliki Zmaj

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva, sinoć je Lyon na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2:1 i tako mu nanio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Parižani su dobro započeli utakmicu i preko Angela Di Marije poveli već u 7. minuti. U 33. minuti Lyon je izjednačio, kad je Moussa Dembele iskoristio pogrešnu procjenu golmana Areole koji je krenuo na ubačenu loptu, ali je francuski napadač skočio ispred njega i bez poteškoća glavom poslao loptu u mrežu.

Konačnih 2:1 za domaće postavio je kapiten Lyona Nabil Fekir iskoristivši opravdano dosuđeni kazneni udarac.

Na taj način italijanski Juvenstus, našeg Miralema Pjanića, ostao je jedina neporažena momčad u ligama petice ove sezone.

Također, otkako je započela nova era u PSG-u Lyon ih je od svih klubova u francuskom prvenstvu najviše puta pobjeđivao. Prvaci su četiri puta izgubili od Lyona od augusta 2011.

PSG je ove sezone u prvenstvu upisao 18 pobjeda, dva remija i samo jedan poraz.