Aguero hat-trickom srušio Arsenal, Rashford tvorac novog trijumfa Đavola

Radiosarajevo.ba / Ilustracija
Manchester City smanjio je zaostatak na 2 boda za vodećim Liverpoolom, nakon što su "Građani" u susretu 25. kola na svom terenu pobijedili Arsenal 3:1.

Najzaslužniji za novu pobjedu Cityja bio je Sergio Aguero koji je postigao sva tri gola u 1., 44. i 61. minuti. Strijelac za "Topnike" bio je Laurent Koscielny u 11. minuti.

U ranijem nedjeljnom terminu pobjedu 1:0 na gostovanju kod Leicestera upisao je Manchester United, a jedini gol na utakmici postigao je Marcus Rashford u 9. minuti. United je tako produžio svoj niz utakmica bez poraza, koji je započeo nakon što je klub s Old Trafforda preuzeo Gunnar Solskjaer, na deset.

Na tabeli Premiershipa vodeći Liverpool ima 61 bod, dva više od drugog Manchester Cityja.

Liverpool svoj susret 25. kola igra u ponedjeljak kada gostuje kod West Hama.