Liga prvaka: Real Madrid ponovo prejak za Liverpool, Napoli deklasirao Eintracht

0

Real Madrid i Napoli su izborili plasman u narednu rundu lige prvaka i prošetali se u četvrtfinale.

Tim iz Madrida je izbacio Liverpool, dok su Napolitanci na stadionu "Diego Maradona" večeras deklasirali Eintracht.

Oba tima ostvarili su pobjede i u prvim mečevima, tako da su revanš susreti relativno bili formalnost.

Pekara 'Manja' u Sarajevu prestaje sa radom na ovoj lokaciji

Real Madrid - Liverpool 1:0

Real Madrid i u revanš susretu osmine finala Lige prvaka je savladao Liverpool te se tako lakše od očekivanog plasirao u narednu rundu.

U prvom meču Madriđani su slavili na Anfieldu sa 2:5, a večeras su na svom stadionu Santiago Bernabeu ostvarili minimalnu pobjedu od 1:0.

Bili su Kraljevi bolji, Camavinga je pogodio prečku u 20. minuti, a imali su generalno više šansi.

Pobjednički gol je postigao Karim Benzema u 78. minuti, na asistenciju Viniciusa. Real nastavlja misiju odbrane titule evropskog prvaka…

Napoli - Eintracht

Napoli - Eintracht 3:0

Napoli je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka savladao Eintracht u Frankfuru sa 2:0, a večeras je na stadionu Diego Armando Maradona bio još ubjedljiviji (3:0).

Domaćin je poveo večeras u nadonkadi prvog poluvremena. Lobotka je dodavanjem vanjskom našao usamljenog Politana na desnom krilu, on je centrirao, a Osimhen visoko skočio i glavom matirao Trappa.

Haos na ulicama Napolija pred meč Lige prvaka: Navijači od grada napravili ratnu zonu

Prednost je udvostručena u 53. minuti. Di Lorenzo je sjajno probio stranu i ubacio u sredinu, a Osimhen je uklizao i u padu pospremio loptu u prazan gol.

Zielinski je osam minuta kasnije oboren u šesnaestercu Eintrachta, a zatim je sam realizovao penal u 64. minuti za 3:0, što će se ispostaviti kao konačan ishod susreta. Napoli se prošetao do četvrtfinala…