Liga prvaka: Petarda Haalanda na Etihadu, bez golova u Portugalu

0
S. P. M.

FC Porto je igrao bez golova protiv Inter Milana na Estadiu do Dragau.

Inter Milan ide dalje jer je prvi susret odigrao 1:0. Manchester City je deklasirao RB Leipzig rezultatom 7:0 (8:1) na domaćem terenu.

Inter Milan i Manchester City odlaze u četvrtfinale zajedno sa Bayernom, Milanom, Chelseajem i Benficom.

Ko to tamo mijenja identitet Baščaršije? Kontaktirali smo Federalnu upravu za inspekcijske poslove

U petoj minuti igrač Porta Evanilson ostao je da leži na terenu. Bio je odnesen sa terena, no nastavio je igrati susret dvije minute kasnije.

Edin Džeko šutira sa lijeve strane u 21. nakon pasa Nicole Barelle, spašava to golman Diogo Costa.

U 27. minuti prilika Federica Dimarca, loptu mu je dao Džeko, i ovo je odbranio Costa.

Szymon Marciniak iz Poljske je prvi žuti karton pokazao Matteu Darmianu u 33. minuti.

Stephen Eustaquio je u 38. stvorio sjajnu priliku za Porto. Ubacio je loptu u boks, Marko Grujić je šalje prema golu, ali blokiran je njegov pokušaj.

Prvi dio je završio bez golova, Porto je imao više šansi i bolji posjed lopte.

Nicolò Barella nakon pasa Džeke u 52. šutira izvan boksa prema golu, nije precizan.

Džeko je dobio žuti u 69. minuti nakon što je laktom udario Pepea.

Alessandro Bastoni se ozlijedio u 74. minuti, Stefan de Vrij je ušao na teren umjesto njeg.

I Pepe je požutio u 79. nakon što je oborio Danila D'Ambrosia.

Francesco Acerbi 'gubi' vrijeme u 89. minuti, te dobija žuti karton.

U sedmoj minuti sudijske nadoknade pao je i crveni karton za Porto, teren je napustio Aquino Cossa

Kraj utakmice bez golova, Inter je osigurao mjesto u četvrtfinalu.

Petarda Haalanda na Etihadu

Ilkay Gundogan već u trećoj minuti igre prijeti Leipzigu, no lopta ide pored gola. Erling Haaland također stvara priliku u 11. minuti, no spasio je njegov udarac golman Janis Blaswich. Willi Orban nastavlja niz prilika za City u 16. minuti, Jack Grealish je izblokirao njegov šut.

Penal za domaću ekipu u 20. nakon igranja rukom Benjamina Henrichsa, zaradio je i žuti karton. Haaland je siguran sa jedanaesterca. Halaand nije stao, nakon što je loptom udario prečku Kevin de Bruyne u 24. minuti, akciju je glavom završio Norvežanin, 2:0.

Pokušaj za hattrick Hallanda u 31. minuti, ali Blaswich mu ne dopušta. Još jedna prilika Gundogana u 39. minuti, ali golman Nijemaca je čvrst.

U drugoj minuti sudijske nadoknade, hattrick za Hallanada prije kraja prvog poluvremena, 3:0 za Engleze.

City dominira, Gundogan pogađa za 4:0 u 49. minuti. Haaland Nastavlja niz golova u drugom poluvremenu. U 54. pogađa poker, tri minute kasnije petarda, 6:0.

U 63. minuti Haaland je napustio igru, Julivan Alvarez uzima njegovo mjesto. U 67. De Bruyne je dobio prvi žuti karton za City. Požutio je i Manuel Akanji u 77. minuti. De Bruyne pogađa za konačnih 7:0 u drugoj minuti sudijske nadoknade.