Liga prvaka | Dinamo slavio pobjedu u gostima, Dedić odigrao 90 minuta

1

Nogometaši zagrebačkog Dinama postigli su značajan uspjeh pobijedivši Red Bull Salzburg s rezultatom 2:0 na njihovom terenu u trećem kolu UEFA Lige prvaka.

Dinamo je zaprijetio u 36. minuti, a gol za vodstvo postigao je Sandra Kulenović u 49. minuti. Salzburg je ostao s igračem manje u 66. minuti nakon što je Schlager rukom zaustavio pokušaj Dinama.

Ivan Nevistić zaustavio je pokušaj Konatea u 71. minuti, a Dinamo je osigurao pobjedu u 84. minuti golom Brune Petkovića.

Ubistvo u BiH: Zatvorenik preminuo nakon napada nožem u KPZ Mostar

Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta za Salzburg. Ova pobjeda je prva gostujuća u Evropi za Dinamo nakon 26 godina.