Liga nacija | Poljska i Hrvatska završile bez pobjednika, Španija dominantna protiv Srbije

1

Večeras su odigrani susretu 4. kola Lige nacija A, a najzanimljiviji mečevi su bili između Poljske i Hrvatske, te Španije i Srbije.

Poljska – Hrvatska 3:3

Već na samom startu utakmice reprezentativci Poljske stižu do prednosti, Urbanski je ubacio loptu u petoj minuti, a siguran realizator je bio Zielinski.

Igrači Zlatka Dalića se nisu predavali, pa tako do poravnanja stižu u 19. minuti kada je Borna Sosa pogodio za 1:1.

Imami, fratri, paroh i ljudi cijele BiH zajedno u boli i molitvi: Dan kada je domovina plakala

Samo pet minuta poslije sjajno kombinuju bivši omladinski reprezentativac BiH Petar Sučić i Baturina, a mrežu pogađa upravo Sučić.

Igrao se 26. minuti kombinuje opet isti dvojac, ali ovaj put realizator je bio Baturina. Do kraja poluvremena domaći su smanjili preko Zalewskog.

Tu nije bio kraj svim uzbuđenjima jer je u 68. minuti Lewandovski uposlio Szymnskog koji je pogodio za konačnih 3:3.

Vrijedi spomenuti da su Vatreni od 76. minute igrali sa igračem manje jer je zbog oštrog starta Dominik Livaković zaradio direktan crveni karton.

Hrvatska je tako sada druga u grupi 1 sa sedam bodova, dok je Poljska treća sa četiri boda.

Španija – Srbija 3:0

Slično kao susret Poljska – Hrvatska započeo je duel između Španije i Srbije, domaći su u petoj minuti stigli do prednosti.

Pedro Porro je sjajno ubacio u šesnaesterac, a mrežu Orlova glavom je pogododio Aymeric Laporte.

Do kraja poluvremena napadali su prvaci Evrope, ali do promjene rezultat nije došlo, ipak u 53. minuti dosuđen je kazneni udarac za Španiju nakon što je rukom u svom šesnaestercu igrao Veljko Birmančević.

Odgovornost za izvođenje najstrože kazne preuzeo je Alvaro Morata, koji je veoma loše šutirao i poslao je loptu visoko preko gola.

Ipak Španija je uduplala svoju prednost u 65. minuti kada se Alvaro Morata iskupio za promašaj, sjajno je prošao odbranu i pogodio za 2:0.

Konačni rezultat utakmice postavio je Alex Baena kada je u 77. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Španija sa ovom pobjedom ostala na prvom mjestu grupe 4 sa deset bodova, dok Srbija ima četiri boda i nalazi se na trećem mjestu, piše SCsport.