Liga nacija | Mađarska prejaka za BiH, Zmajevi pred ispadanjem iz A divizije

3

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Mađarske rezultatom 0:2 u susretu četvrtog kola A3 grupe Lige nacija, koji je odigran na stadionu Bilino Polje u Zenici.

Zmajevi su sjajno otvorili meč i zaprijetili već u 1. minuti preko Jusufa Gazibegovića, čiji pokušaj nije bio precizan.

U 13. minuti su ozbiljno zaprijetili i Mađari preko Bendeguza Bolle, ali je Nikola Vasilj sigurnom intervencijom spasio naš tim.

Mirela Bećirović i supruge ambasadora pripremile pakete pomoći za ugrožene porodice u poplavama

Minut kasnije naš tim je imao novu sjajnu priliku. Haris Hajradinović je ostavio loptu za Benjamina Tahirovića, čiji je prizemni udarac završio pored lijeve stative Denesa Dibusza. Golman Mađarske je bio matiran, ali lopta nažalost nije išla u okvir gola.

Mađari su u nastavku bili bolji i zasluženo su stigli do prednosti u 38. minuti, kada je nakon proigravanja Zsolta Nagyja pogodio Dominik Szoboszlai.

Svi kao jedan: 11 Zmajeva držalo ruku na srcu tokom intoniranja himne BiH

Mogli smo do poravnanja u 45. minuti, ali je pokušaj Edina Džeke završio iznad gola.

Drugo poluvrijeme nije moglo krenuti gore po naš tim. Gostima je u 49. minuti dosuđen penal, koji je skrivio rezervista Nail Omerović.

Siguran s bijele tačke za 0:2 bio je kapiten Mađarske Dominik Szoboszlai.

Imao je naš tim u 54. minuti odličnu priliku da smanji prednost Mađara. Edin Džeko se našao u šansi, ali je njegov pokušaj glavom odbranio Dibusz.

BiH - Mađarska

Ponovo je pokušao Džeko u 70. minuti, i to petom, ali je i ovaj put uspješniji bio golman Mađarske.

Probao je naš tim do kraja barem ublažiti poraz, ali mu ni to nije uspjelo.

Zmajevi su poslije novog poraza, trećeg po redu, ostali na posljednjoj poziciji s jednim bodom i minimalnim šansama za opstanak u A diviziji.

U drugom susretu naše grupe Njemačka je s 1:0 savladala Nizozemsku i učvrstila se na prvom mjestu.

Mađari na trećem mjestu imaju pet bodova, baš kao i drugoplasirani Nizozemci.