Liga nacija: Italijani u dramatičnoj završnici pobijedila Nizozemsku i osvojili treće mjesto

0

Italija je osvojila treće mjesto na završnici Lige nacija nakon što je u Enschedeu pobijedila domaću Nizozemsku s 3:2 i tako uzela bronzanu medalju.

Azzuri su vodili sa 2:0 već do 20. minute golovima Federica Dimarca i Davidea Frattesija.

Na 2:1 je smanjio Steven Bergwijn u 68. minuti, a na dva razlike vraća Federico Chiesa pet minuta kasnije.

Djevojčica (6) pala sa 13. sprata i preživjela

Novu nadu domaćinu donio je Wijnaldum u 90. minuti.

Uslijedio je duži sudajski dodatak i opći juriš na gol Italijana, koji su izdržali do samog kraja.

Nevjerovatno: Problemi za Zmajeve i po povratku u Bosnu i Hercegovinu

Italijani su tako obranili bronzu u Ligi nacija, svladavši domaćina Nizozemsku, koja se ipak nije oporavila od dramatičnog poraza u polufinalu od Hrvatske naklon produžetaka.

U velikom finalu u 20.45 sati igraju Hrvatska i Španija.

🔥 Si accende nella ripresa la sfida tra Italia e Olanda ⚽ La reazione degli Orange arriva solo nel secondo tempo dopo...