Liga nacija: Hrabri Zmajevi donijeli bod iz Podgorice, a mogli su i tri

5

Zmajevi velikog srca - bravo momci - Bosna i Hercegovina je večeras u Podgorici nadigrala Crnu Goru u susretu trećeg kola Divizije B UEFA Lige nacija, ali nije uspjela doći do pobjede.

Konačan rezultat bio je 1:1.

Gol za zmajeve postigao je Luka Menalo u 63. minuti susreta, a izjednačio je Marušić u 77. minuti.

Obustava saobraćaja u subotu u Sarajevu: Delegacije iz RS-a dolaze u bivšu Dobrovoljačku

Selektor Ivaylo Petev je odlično postavio taktiku i napravio nekoliko vrhunskih izmjena koje su se pokazale kao pun pogodak.

Prvu šansu bilježimo u trećoj minuti, kada je Jovović imao šansu za Crnu Goru. Šutirao je sa 20 metara, a  Ibrahimi Šehić je sjajno odbranio.

Detalji s utakmice Crna Gora - Bosna i Hercegovina - undefined

Naši su uzvratili svega tri minute kasnije. Miralem Pjanić je ubacio iz kornera, a Dennis Hadžikadunić šutirao, ali su Milan Mijatović i prečka spasili Crnogorce.

Uslijedio je period mirnije igre, da bismo zapisali da su narednu priliku ponovo imali domaći. Jovović je  sjajno prošao po lievoj strani i šutirao, a prečka je ovog puta spasila naš gol.

Do kraja prvog dijela, Crnogorci su napadali ali bez većih šansi.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom dijelu prvu šansu imali smo u 51. minuti. Amir Hadžiahmetović je uhvatio volej, ali je golman domaćih to zaustavio.

Sedam minuta kasnije (58. minuta), Luka Menalo je pokušao nakon kornera Pjanića, ali opet brani golman domaćih.

I onda gol za BiH - igrala se 62. minuta kada je sjajnu akciju Zmajeva završio Menalo. Kontra i 1:0 za Bosnu i Hercegovinu.

Pokušali su naši igrači doći do drugog gola, šansu je imao Prevljak, ali je bio blokiran.

U 77. minuti domaćin je izjednačio na 1:1. Gol je postigao Marušić, nakon što se lopta odbila od jednog našeg igrača. Završila je iza leđa Šehića.

Nakon 1:1, naši su imali više loptu u nogama. Amer Gojak je bio zapažen, ali lopta nije htjela po drugi put u gol.

Završilo je 1:1.

Naredni meč naš tim igra u utorak, 14. juni, u Zenici. Rival je Finska, a meč se igra na Bilinom polju.