Uživo iz Podgorice s utakmice Lige nacija: Crna Gora - BiH 1:1

Fudbalske reprezentacije Crne Gore i Bosne i Hercegovine večeras u Podgorici igraju susret 3. kola Lige nacija.

Zmajevi će imati prikliku da pobjedom dođu do prve pozicije u našoj grupi.

Live tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Radiosarajevo.ba.

SDP o sastanku SDA u Mostaru: 'Moramo odgovoriti na spinovanje'

Podsjetimo, prije tri dana u Zenici naši momci su golom Smaila Prevljaka pobijedili Rumuniju 1:0.

Prije toga, odigrali smo 1:1 u gostima kod Finske, a također je za nas tada pogodio Prevljak.

Crna Gora je u prvom kolu pobijedila Rumuniju, a u drugom izgubila kod Finske.

90'

Kraj utakmice u Podgorici. Završeno je 1:1.

90'

Tri minute sudijske nadoknade.

Detalji s utakmice Crna Gora - Bosna i Hercegovina - undefined

86'

Ibrahim Šehić se sada poigrao sa živcima naših navijača, ali imao je sreće pa nije izgubio loptu.

83'

Amer Gojak je pokušao s distance, ali lopta odlazi daleko od gola.

77'

Kakva šteta...

77'

Gol za Crnu Goru.

Marušić nakon polukontre šutira, lopta se odbija od jednog našeg igrača i završava u našem golu.

74'

Crnogorci pokušavaju na sve načine da nas ugroze, ali za sada nemaju šansi pred golom Šehića.

68'

Mijenja Ivaylo Petev. Teren napušta Sead Kolašinac, a na terenu je Eldar Ćivić.

63'

Luka Menalo!!!!!!!!

Bosna i Hercegovina vodi u Podgorici. Pogodio je Luka Menalo koji je na početku drugog poluvremena ušao u igru.

63'

GOOOOOOOOOOOL!

58'

Šansaaaa!

Luka Menalo šutira nakon kornera Miralema Pjanića, ali brani golman Crne Gore.

55'

Jovović pokušava, ali lopta odlazi preko gola.

51'

Dobra šansaaaaa!!!

Amir Hadžiahmetović je uhvatio volej s ruba šesnaesterca, ali brani golman domaćih. Šteta.

50'

Sada smo povezaloi dvije dobre akcije, ali nismo imali sreće.

Luka Menalo se nije dobro snašao iz dobre pozicije, a kasnije Pjanić šutira s 20 metara, ali samo korner.

48'

Preuzeli smo inicijativu na otvaranju drugog poluvremena.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Podgorici.

45'

Sudac Orsato je svirao kraj prvog poluvremena.

Možemo biti zadovoljni kako su naši momci odigrali, ali bilo je i problema u zadnjoj liniji.

U svakom slučaju, nadamo se još boljem drugom dijelu.

45'

Mugoša je pokušao glavom za Crnu Goru, ali pored gola.

Čekamo kraj prvog dijela.

45'

Pritisak Crne Gore u finišu prvog poluvremena.

41'

Auu, kakva šansa za Crnogorce!

Lijevo krilo Jovović je sjajno promiješao našu odbranu i iz izgledne situacije šutirao, ali prečka nas je spasila.

39'

Lijepa vijest nam stiže iz Bukurešta.

Rumunija je upravo povela protiv Finske koja je važila za vjerovatno glavnog konkurenta Zmajevima za prvu poziciju u grupi.

Pogodio je Bancu.

33'

Dino Hotić je sada ubacio, ali lopta prolazi krzo šesnaesterac domaćih i ide u gol aut.

30'

Prelijepa akcija našeg tima. Rade Krunić je dodao do Amera Gojaka koji je bio na lijevoj strani, ali Gojak slabo ubacuje i kupi to golman Mijatović.

29'

Kakvu smo sada sreću imali.

Nakon ubačaja iz ugla lopta je prošla od jedne do druge stative kroz naš peterac, ali srećom niko od Crnogoraca je nije ubacio u mrežu.

20'

Evo konačno malo uzbuđenja. Dino Hotić je pokušao s oko 20 metara, ali brani to lako golman domaćih.

16'

Miran period utakmice sada.

12'

Naši momci u ovim momentima igraju dosta bolje nego u uvodnih par minuta. Držimo sredinu terena i kontroliramo stvari na travnjaku.

Zmajeve dočekale ovacije na stadionu Pod Goricom  - undefined

6'

PREČKAAAAAA!!!

Hadžikadunić je šutirao glavom nakon ubačaja Pjanića, ali golman Crne Gore uz pomoć prečke uspijeva to zaustaviti.

5'

Amer Gojak je sada vrlo lijepo prošao i šutirao, ali pokušaj je izblokiran i bit će korner.

3'

Kakav sada udarac Jovovića sa oko 20 metara, ali Ibrahim Šehić sjajno brani

2'

Opasan napad Crnogoraca, ali Sead Kolašinac sjajno reaguje.

1'

Počeo je duel u Podgorici. Sretno, Zmajevi!

20:41

'Jedna si jedina' se ori u ovim momentima stadionom Pod Goricom.

20:40

Fudbaleri obje selekcije su istrčali na teren. U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:31

Naši momci su protiv Crnogoraca do sada odigrali dvije prijateljske utakmice. Oba puta u BiH i oba puta je bilo 0:0.

20:20

Do početka susreta ostalo je samo nešto manje od pola sata.

Selektor BiH Ivaylo Petev odlučio se za sljedećih 11 fudbalera:

Šehić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Sušić, Kolašinac, Pjanić, Hotić, Gojak, Hadžiahmetović, Krunić, Džeko.

20:18

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice Crna Gora - BiH.