Lazio stekao dva gola prednosti protiv Rome u prvom meču

Lazio je savladao Romu u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije rezultatom 2-0.

Obje ekipe igrale su dosta tvrdo, pa tako nije bilo velikog broja prilika. Roma je prva zaprijetila u 15. minuti udarcem Manolasa koji je odbranio Thomas Strakosh, da bi Lazio uzvratio šest minuta kasnije kada je Sergej Milinković-Savić šutirao glavom, ali bez promjene rezultata.

Isti igrač je ipak u 30. minuti susreta pogodio za 1-0. Anderson je lijepo probio po lijevoj strani, vratio povratnu za Savića koji postiže gol i donosi vodstvo svojoj ekipi.

Priliku za izjednačenje imao je Džeko u 37. minuti, ali je šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu nije bilo puno ozbiljnijih prilika, ali je Lazio uspio doći do gola 78. minuti preko Ciro Immobilea.  Roma je pokušala uzvratiti preko Nainggolana nekoliko minuta kasnije, ali golman domaćih je bio na visini zadatka i odbranio taj udarac.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je ostalo 2-0 za Lazio.