Kylian Mbappe i društvo u novoj sramoti: PSG izgubio od Rennesa, Lionel Messi žestoko izviždan

0

Na Parku prinčeva u Parizu, domaći PSG je izgubio od Rennesa 2:0 i tako je došlo do nove sramote ekipe koju predvode Lionel Messi i Kylian Mbappe.

Rennes je petoplasirana ekipa u Ligue 1, ali ovo je svakako veliko iznanađenje, posebno zbog toga što je domaćin bio PSG.

Osim rezultata, utakmicu je obilježilo i zviždanje od strane navijača PSG-a svojim igračima. Najveća meta je bio Lionel Messi, a do negodovanja je došlo zbog ispadanja francuske ekipe u osmini finala Lige prvaka

Veliko nevrijeme stiglo i u Bosnu i Hercegovinu: Pogledajte veličinu grada koji je padao

Navijači su opravdano uznemireni. Ogroman novac je uložen u ovu ekipu, a to se prvenstveno misli na Messija, koji ima platu od astronomskih 3,4 miliona eura (6,6 miliona KM) mjesečno.

Što se tiče današnjeg meča, za Rennes je najbolji bio Arnaud Kalimuendo, 21-godišnji francuski napadač koji je odigrao fantastičnu utakmicu.

Nazire li se odlazak najveće zvijezde? PSG i Lionel Messi sve dalje od dogovora o nastavku saradnje

Prvi gol je postigao Karl Toko-Ekambi u 45. minuti, a Kalimuendo je odmah u 48. minuti uduplao prednost i postavio finalni rezultat.

Srećom po PSG, ova utakmica im ne znači mnogo rezultatski. Oni će opet doći do titule u Francuskoj, ali pitanje je kako će ova ekipa izgledati naredne sezone

Neymar i Messi su navodno spremni da napuste ekipu, a Kylian Mbappe je još uvijek na meti Real Madrida. Sve ovo frustrira navijače PSG-a, koji još uvijek čekaju obećanu titulu Lige prvaka