Kvalifikacije za EURO: Reprezentacija Hrvatske 'počastila' Latviju sa pet golova u mreži

1
R. R.

Nogometaši Hrvatske deklasirali su na Rujevici (5:0) selekciju Latvije u meču kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

Hrvatska je na samom početku susreta pokazala da želi da pobijedi u prvom poluvremenu i završi posao.

Već u trećoj minuti latvijsku mrežu je zatresao Petković za rano vodstvo Vatrenih.

Baby Lasagna: Glavni favorit za pobjedu na Eurosongu - pogledajte ludnicu tokom njegovog nastupa

Hrvatska je imala posjed i pravila prilike, a jednu od njih u 18. minuti iskoristio je Ivanušec, doskorašnji saigrač Petkovića.

Pred kraj prvog poluvremena u 44. minuti sudbinu Latvije zapečatio je ponovo Petković i omogućio Hrvatskoj mirnu igru u drugom poluvremenu.

Ponovno Bruno Petković, ovoga puta na prekrasnu asistenciju Ivana Perišića! 👌 | 🇭🇷 3:0 🇱🇻 #CROLVA | #EURO2024 | #PokažiSrce | #Obitelj | #Vatreni❤️‍🔥

Posted by Hrvatski nogometni savez on Friday, September 8, 2023

U drugom poluvremenu Hrvati su nastavili dominaciju te su u 68. i 78. minuti, Kramarić i Pašalić zapečatili sudbinu Latvije i osvojili tri boda.