Ostala još jedna ulaznica: Mile Jedinak odveo Australiju na Mundijal

Ostala još jedna ulaznica: Mile Jedinak odveo Australiju na  Mundijal
Pobjedom u revanš-utakmici baraža protiv Hondurasa (3:1), fudbalska reprezentacija Australija izborila je plasman u završnicu Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine.

Nakon što je prvi meč u San Pedro Suli završen bez golova, mreže su mirovale i u uvodna 54 minuta revanša u Sydneyu.

Tada je Mile Jedinak, fudbaler hrvatskih korijena, član Aston Ville, izazvao erupciju oduševljenja 77.000 gledalaca kada iz slobodnog udarca zatresao mrežu golmana Escobera.

Jedinak je postigao još dva gola u 72. i 85. minutu, da bi Maynor Figueroa u posljednjim sekundama ublažio poraz Hondurasa.

To znači da je Australija postala pretposljednji 31. učesnik Mundijala, a posljednju ulaznicu za Rusiju dobit će pobjednik večerašnje revanš utakmice baraža Peru – Novi Zeland (0:0 u prvoj utakmici).

Plasman na Svjetsko prvenstvo osigurali su Rusija, Brazil, Iran, Japan, Meksiko, Belgija, Južna Koreja, Saudijska Arabija, Njemačka, Engleska, Španija, Nigerija, Kostarika, Poljska, Egipat, Island, Srbija, Portugal, Francuska, Urugvaj, Argentina, Kolumbija, Panama, Senegal,  Maroko, Tunis, Švicarska, Hrvatska, Švedska, Danska i Australija.

Watch the rest of the game on @FoxFootball 501 and Channel 9.#AUSvHON #GoSocceroos pic.twitter.com/GqIqzSyiUg