Kup BiH: Plavi u maestralnom preokretu došli do pobjede i plasmana u polufinale

1
S. P. M.

NK Zvijezda je izgubila drugu utakmicu protiv FK Željezničara na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu.

Susret je završio 2:3, a prvu utakmicu Željezničar je dobio na Grbavici 2:1.

Ovom pobjedeom Željezničar odlazi u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine uz Tuzla City, HŠK Zrinjski i FK Velež.

Ramo Isak razgovarao s čelnikom MUP RS nakon napada na bošnjačke povratnike - evo šta su dogovorili

Prvo poluvrijeme - greška Muftića

Već u drugoj minuti domaća ekipa dolazi do gola. Ajdin Mujagić zabija nakon greške Vedada Muftića, golman je loptu poklonio strijelcu.

Željezničar je lovio gol nakon pogotka Zvijezde. Clarismario Santos Rodrigues u 7. minuti šutira prema golu domaćina, no ide to daleko iznad gola.

Semir Štilić u 12. izvodi slobodni udarac, ne ide to dalje od živog zida. Armin Hodžić četiri minute kasnije prima loptu na prsa i odmah šutira, ali brani to golman Mihajlo Dabić.

Mujagić zabija u ponovo u 25. minuti, ali poništen je gol zbog offsidea.

Štilić je pokušao iz slobodnjaka opet u 29. minuti, ovaj put to ide do gola, ali brani i ovo Dabić.

Ovaj put Andrija Drljo šutira iz slobodnog udarca u 42. minuti. Dabić ne dopušta ekipi iz Sarajeva da izjednače.

Željezničar nije uspio doći do gola u prvom poluvremenu iako su igrači stvorili 14 prilika, četiri prema golu.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Thursday, March 16, 2023

Drugo poluvrijeme - Preokret Želje

Niz golova u samom startu drugog poluvremena. Prvo Ermin Huseinbašić pogađa za 2:0 u 46. minuti.

Samo tri minuta kasnije stiže prvi gol plave ekipe, Štilić iz voleja na 14 metara nakon asistencije Dženisa Beganovića. Štilić minut kasnije dolazi i do drugoga pogotka, lobom je prevario Dabića, rezultat je 2:2.

Eldin Fačić je požutio u 57. minuti, te minut kasnije i Marin Galić.

Štilić pokušava za hattrick u 70. minuti slobodnim udarcem sa 25 metara, brani golman Zvijezde.

Preokret plavih u 77. nakon gola Benjamina Šehića, precizan je bio sa 20 metara, konačnih 2:3.