Kup BiH: Zrinjski rutinski savladao Radnik za mjesto u polufinalu

0
S. P. M.

Zrinjski Mostar je na domaćem terenu savladao Radnik Bijeljinu rezultatom 2:0 (5:1).

Klub iz Mostara je ovom pobjedom osigurao mjesto u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je u ovu utakmicu ušao kao veliki favorit, te je ovaj rezultat bio očekivan. Mostarski klub je trenutno na vrhu Premijer lige BiH, a Radnik je na petom mjestu Prve lige RS.

Pogledajte kakva je kolona na granici na izlazu iz BiH. Posebno se izdvajaju tri granična prijelaza

Prvo poluvrijeme

Zrinjski je vodio igru od prve minute, te već u 12. minuti Nikola Mandić dolazi do prve prilike nakon ubacivanja iz kornera. No, njegov pokušaj glavom nije predstavljao opasnost za golmana Nikolu Lakića.

Kristijan Stanić nastavlja stvarati šanse za Mostarce, u 22. šalje loptu prema golu Radnika, zasmetao mu je jedan igrač, lopta ide visoko preko prečke. Pet minuta kasnije šutira sa 12 metara nakon centaršuta Mandića, ni to ne ide u gol.

Sudija Elvedin Topuzović je 'počastio' igrača kluba iz Bijeljine Pavla Maletića u 36. minuti prvim žutim kartonom.

Do prvog gola dolazi Tomislav Kiš u završnici prvog poluvremena, asistirao mu je Mandić. 1:0 za domaću ekipu na kraju prvog dijela.

Sedam prilika za Plemiće, dvije na gol, i tri ubacivanja iz kornera. Radnik sa samo jednom prilikom i jednim kornerom.

⏸️ | Naša momčad vodi nakon što je Tomislav Kiš pogodio pred sami kraj poluvremena! #HŠKZ ⚪️🔴 _______ HŠK Zrinjski 1:0 FK Radnik

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Tuesday, March 14, 2023

Drugo poluvrijeme

Na početku poluvremena na teren ulaze Antonio Ivančić i Matija Malekinušić umjesto Mandića i Stanića.

Mostarci nastavljaju vladati domaćim terenom. Već u 48. Kiš dolazi do nove prilike. Poslije kornera sa dva metra glavom loptu šalje prema golu, ne pogađa mrežu.

Malekinušić u 57. sa 16 metara šutira prema Lakiću, čvrst je golman Radnika.

Tri pilike u jednom napadu u 65. minuti. Prvo Lakić brani udarac Kiša, zatim blokiran je pokušaj Kerima Memije, te Silvio Ilinković šalje loptu pored gola.

Drugi gol pada u 73. minuti, sjajnu akciju Plemića završio je Ivančić šutom sa desetak metara.

U završnici domaći klub je nastavio da stvara prilike, ne dolazi do trećeg gola, konačan rezultat 2:0.

KRAJ | HŠK Zrinjski je u polufinalu Kupa BiH! Za današnje slavlje pogađali su Kiš i i Ivančić! Bravo, ekipa! #HŠKZ ⚪️🔴 _______ HŠK Zrinjski 2:0 FK Radnik