Kup BiH: Borac i Sarajevo remizirali u tvrdoj utakmici s dosta tenzija

1
A. V.

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine, Borac i Sarajevo su u Banjoj Luci odigrali bez pogodaka - 0:0.

Prvu veliku šansu imali su domaći u 22. minuti. Srđan Grahovac je oduzeo jednu loptu na 25 metara od gola Sarajeva i onda je s nekih 14 metara šutirao, ali je odbranio Dean Iliev.

Minut kasnije Zoran Kvržić se našao u situaciji nakon što su ga zaboravili gostujući igrači, ali je šutirao pored gola.

Opozicija odbila Dodikov prijedlog: 'Ko vas više puta prevari s njim ne vrijedi razgovarati'

Moglo je i Sarajevo do prednosti u 26. minuti. Pobjegao je Renan Oliveira svojim čuvarima i sa desetak metara iskosa šutirao lijevom nogom, ali je lopta otišla pored gola.

Dvije minute kasnije prečka je spasila Borac. Francis Kyeremeh je pobjegao po desnoj strani, šutirao je, a Marko Milošević intervenisao uz pomoć prečke.

HT 📸 | FK Borac 0:0 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Wednesday, February 28, 2024

Zaprijetilo je Sarajevo i u 34. minuti, kada je udarac Miomira Đuričkovića odbranio Milošević.

Dobra prilika za domaće u 67. minuti. David Vuković je šutirao iskosa, ali je odbranio Iliev.

Pet minuta kasnije Marko Matanović je imao priliku za Sarajevo, ali je šutirao pravo u Miloševića.

Do kraja nije bilo velikih uzbuđenja, ali jeste tenzija i žutih kartona na obje strane.

U 82. minuti je došlo do sukoba igrača, nakon kojeg je Irfan Peljto podijelio pet žutih kartona.

Revanš je na rasporedu 13. marta na stadionu Asim Ferhatović Hase, kada će biti poznato ko će u polufinale.