Kontroverzna odluka odlučila El Clasico: Pogledajte spornu situaciju koja je mogla promijeniti meč

0

Real Madrid i Barcelona su odigrali najveći derbi u španskom fudbalu, gdje su Katalonci pobijedili rezultatom 2:1, ali je jedna situacija mogla promijeniti cijeli meč.

Real Madrid je na stadionu Spotify Camp Nou poveo već u devetoj minuti, kada je svoju mrežu pogodio Ronald Araujo nakon šuta Viniciusa Jr.

Barcelona je uzvratila pogotkom 'zaboravljenog' Sergi Roberta u 45. minuti, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Real Madrida.

Nikšić pisao Dodiku i Viškoviću povodom napada u Gacku: "Sankcionišite počinitelje!"

Tako je bilo sve do 92. minute, kada je pobjednički gol dao Franck Kessie

Međutim, sve je moglo biti drugačije u 82. minuti. Na asistenciju Dani Carvajala, mrežu Barce je pogodio Marco Asensio.

El Clasico: Barcelona pobijedila Real Madrid i uradila veliki korak ka tituli La Lige

Slavlje navijača Real Madrida ubrzo je stalo, kada je VAR poništio pogodak zbog ofsajda

Iako je utakmica završila, navijači madridskog kluba ne mogu da se pomire s činjenicom da je ovaj gol poništen. Sama situacija je jako diskutabilna, te su mišljenja podijeljena.

Neutralni glasovi su na obje strane ove diskusije i nema definitivnog mišljenja o tome da li je VAR zaista oštetio Real Madrid u ovoj situaciji.

Ipak, ne može se reći da Barcelona nije ovu pobjedu zaslužila. Bili su dosta bolji od Real Madrida koji ove sezone nema odgovor na igru svog najvećeg rivala, te su sada na skoru od jedne pobjede i tri poraza protiv katalonskog kluba u ovoj sezoni

Imaju šansu petog aprila da u Kupu Kralja okrenu stvar. El Clasico će se igrati opet na Spotify Camp Nou stadionu, a Barcelona ima prednost od 1:0 iz prve utakmice