El Clasico: Uspavanka u Madridu, Barcelona slavila minimalnom razlikom

0
S. P. M.

Real Madrid je izgubio na Santiago Bernabeu protiv Barcelone rezultatom 0:1.

Ovo je prvi susret Real Madrida i Barcelone u polufinalu Copa del Reya. Drugi polufinalni par je igrao svoju prvu utakmicu jučer. Osasuna je na domaćem terenu savladala Athletic Bilbao minimalnom razlikom, 1:0.

Večerašnja utakmica je bila 286. El Clasico. Katalonci slave 119. pobjedu, Kraljevski klub ima 105 pobjeda, a ostale 62 utakmice su bile nerješene.

Talijanski atletičar nije imao sretan početak na Olimpijadi: Izgubio je nešto veoma važno

Već u prvoj minuti Luka Modrić dolazi do gola Katalonaca, ali lopta ide na pogrešnu stranu stative. Šest minuta kasnije Vini Jr također nije precizan.

Volej Karima Benzeme preko golmana Marc-Andrea ter Stegena u 12. minuti, ali jasno je da je Francuz bio u offsideu, nije bilo potrebe za VAR-om.

Vini Jr. je prvi požutio u 25. minuti nakon 'hrvanja' sa Frenkiem de Jongom.

Franck Kessie pogađa za Barcelonu nakon greške Eduarda Camavinga u 26. minuti, lopta se odbila od Edera Militaoa u gol. Sudija je svirao offside, ali VAR je poništio odluku.

Modrić stvara novu priliku u 34. minuti, ali ne dolazi do izjednačenja.

Sudac je pokazao žuti karton Raphinhi nakon što je oborio Vini Jr u 45. minuti.

Domaća ekipa je imala više prilika, no gosti vode na poluvremenu.

Real je nastavio da stvara pritisak kao u prvom poluvremenu, ali nisu došli do pogotka, čvrsta je odbrana Barcelone.

Nakon sukoba sa Vini Jr, Gavi dobija žuti karton u 51. minuti. Nacho Fernandez, četiri minute kasnije, nakon kontre Katolonaca također dobija žuti.

Kessie u 66. minuti dobija peti žuti karton na ovom izdanju El Clasica.

Prva izmjena stiže u 67. minuti, izlazi Fernandez, ulazi Rodrygo. Dva minuta kasnije za Barcelonu ulazi Ansu Fati, teren je napustio Raphinha.

Sjajna prilika Kessiea u 72. minuti, ali lopta se odbila od Fatia.

Još jedna izmjena za domaću ekipu u 74. minuti, Toni Kroos ide van, ulazi Francuz Aurelien Tchouameni.

Federico Velverde je zaradio žuti karton u 75. minuti nakon što je oborio de Jonga.

U 84. minuti Modrić je izašao iz igre, mijenja ga Alvaro Rodriguez. Dvije minute kasnije na teren ulazi Sergi Roberto, Kessie izlazi.

Nakon prigovaranja, Xavi Hernandez u 91. minuti dobija žuti karon.

Sudija je produžio igru pet minuta no rezultat je ostao isti, 0:1.

Druga utakmica u sklopu Copa del Reya se igra 5. aprila na Camp Nou.