Konferencijska liga: Sarajevo postiglo dva gola u Gruziji, ali nije uspjelo slaviti pobjedu

0

Fudbalski klub Sarajevo u prvom utakmici prvog pretkola Konferencijske lige u Gruziji, odigralo je 2:2 protiv FC Torpeda.

Naš tim je odigrao dobro, bio je mnogo bolji, ali nije uspio doći do pobjede.

No, i ovaj rezultat daje timu s Koševa velike šanse za prolaz.

Potvrđeno za portal Radiosarajevo.ba: I Hrvatska je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

Prvo poluvrijeme

Utakmica je počćela sa ofanzivom Sarajeva, a već u drugoj minuti upisali smo - prečku.

Ziljkić  je sjajno šutirao s ivice šesnaesterca i prečka domaćina se zatresla.

Sarajevo je nastavilo dominirati pa smo u 21. minuti opet zapisali da se zatresao okvir gola Torpeda. Ovoga puta Kyeremeh je šutirao nakon prekida i pogodio prečku!

Stadion u Kutaisiju na kojem igra FK Sarajevo

U 33. minuti dvije velike šanse za sarajevo. Prvo Zeljković nije uspio matirati srbijanskog golmana na golu Torpeda Kljajića, pa zatim i Ziljkić.

I onda šok za bordo momke. Arabidze je ubacio iz prvog kornera domaćina u 'srce kaznenog prostora' Sarajeva, a Sandokhadze poslao loptu u mrežu za 1:0 za FC Torpedo.

S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme

Sarajevo je odmah na otvorenju drugog poluvremena postiglo gol za 1:1. Sjajno je asistirao Vrančić, a mrežu domaćeg tima zatresao Renan Oliveira.

Navijači nisu ni sjeli na svoja mjesta, a došlo je do nove promjene rezultata. Torpedo je poveo 2:1. Irakli Bugridze je postigao pogodak za novo vodstvo Torpeda čim je lopta krenula sa centra. "Promiješao" je Bugridze odbranu Sarajeva i kroz noge Rogića postigao gol.

Sarajevo je stiglo do poravnanja u 51. minuti. Varešanović je sjajno pogodio glavom nakon ubačaja Ziljkića. Na semaforu je pisalo 2:2.

50’ | GOOOOOOL ⚽️ Dal Varešanović

Posted by FK Sarajevo on Thursday, July 13, 2023

Sudija je meč produžio šest minuta, ali do promjene rezultata nije došlo. Ostalo je 2:2. Ne tako loših, ali moglo je biti i bolje