Konferencijska liga: Sarajevo dominiralo, ali nije uspjelo pronaći put do mreže Spartaka

3

Fudbaleri Sarajeva su u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige na Koševu pred više od 25.000 navijača ugostili Spartak iz Trnave, ali nisu uspjeli slaviti uprkos velikoj dominaciji.

Meč je završen bez golova – 0:0, što zvuči nerealno s ozbirom na broj prilika koje je imao bordo tim.

Prvi su zaprijetili gosti u 5. minuti. Martin Miković je probao glavom, ali je lopta završila pored gola.

Tviteraš Dodik ponovo napada: 'Murphy, ako ikako možeš, prođi me se'

Sarajevo je odmah uzvratilo preko Francisa Kyeremeha, čiji je pokušaj zaustavljen na gol-liniji.

Bordo tim je imao novu dobru šansu u 22. minuti. Kyeremeh je probio po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Hamzu Čatakovića, koji je loše primio loptu.

UEFA | Uživo s Koševa s utakmice Konferencijske lige: Sarajevo - Spartak Trnava 0:0

Dvije minute kasnije dvije velike prilike za Sarajevo. Prvo je Kyeremeh pogodio stativu na prazan gol, a potom je šut Čatakovića izblokirao jedan igrač gostiju na gol-liniji.

Propustili su izabranici Zorana Zekića u 38. minuti još jednu sjajnu šansu. Guliashvili je ovaj šutirao, a njegov udarac odbranio golman gostiju Ziga Frelih.

Nastavak susreta krenuo je šansom gostiju, koji nisu uspjeli pogoditi na prazan gol.

Sarajevo je do nove prilike došlo u 58. minuti. Kyeremeh je uhvatio sjajan volej, ali je poslao je loptu pored gola.

Sarajevo - Spartak Trnava

Tri minute kasnije Elvir Duraković je lijepo ubacio za Čatakovića, koji je zakasnio na drugoj stativi.

U 63. minuti Renan Oliveira je lijepo ostavio loptu za Guliashvilija, a njegov šut otišao je iznad prečke. U sljedećem napadu Kyeremeh je glavom šutirao preko gola.

Pokušalo je Sarajevo do kraja postići pobjedonosni gol, ali nije uspjelo.

Putnik u treće pretkolo tako će biti odlučen u revanšu, koji se igra za sedam dana u Slovačkoj.

/ Anketa

Smatrate li da FK Sarajevo može proći Spartak iz Trnave i zakazati novi europski duel?
Rezultati

Pobjednik ovog duela u trećem pretkolu bi igrao s poraženim iz susreta Europske lige između Rapida i Wisle Krakow.

Tu je tim iz Beča slavio u prvoj utakmici kao gost s 1:2.