UEFA | Uživo s Koševa s utakmice Konferencijske lige: Sarajevo - Spartak Trnava 0:0

1

Fudbaleri Sarajeva dočekuju Spartak Trnavu u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

Meč se igra na stadionu Asim Ferhatović Hase s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Federalne i kantonalne vlasti traže smjenu Ismeta Ovčine: 'Doveo Nacionalnu biblioteku do propasti'

Budi se bordo nacijo, danas igra Saraj’vo! Ulaznice se prodaju ⚡️ brzinom i bilo bi nam žao da ostaneš bez svoje. Kupi online ili u najbližem bordo shopu 🎟️

Posted by FK Sarajevo on Thursday, July 25, 2024
FT

Kraj utakmice!

Završeno je bez golova - 0:0, tako da će putnika u treće pretkolo odlučiti revanš, koji se igra za sedam dana u Slovačkoj.

88'

Bliži se kraj utakmice. Sarajevo teško uspijeva doći do prave prilike u nastavku.

80'

Dugo nismo vidjeli nikakvu ozbiljniju šansu.

63'

Novi pokušaj Guliashvilija, ali bez promjene rezultata. Potpuna dominacija Sarajeva u ovim trenucima.

61'

Čataković je zakasnio nakon ubačaja Durakovića. Bilo je opasno.

58'

Prilika za Sarajevo!

Kyeremeh je uhvatio sjajan volej, ali je poslao loptu pored gola.

55'

Prilika za Sarajevo nakon dužeg vremena. Đorđević je pokušao, ali pored gola.

46'

Zaprijetio je Spartak na startu drugog dijela. Prazan je bio gol Sarajeva nakon intervencije Rockova, ali je izblokiran pokušaj gostiju.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Završeno je prvo poluvrijeme.

Sarajevo je bilo puno bolje od svog protivnika. Imao je nekoliko stopostotnih šansi, pogodilo i stativu, ali je rezultat i dalje 0:0.

⏰ Kraj prvog poluvremena

37'

Još jedna stopostotna prilika za Sarajevo!

Opet je Guliashvili bio u šansi, ali je ponovo bio uspješniji golman Spartaka.

29'

Nastavljaju se napadi Sarajeva, koje je znatno bolje u dosadašnjem dijelu susreta.

24'

Dvije velike šanse za Sarajevo!

Prvo je Kyeremeh pogodio stativu, a za tim je udarac Čatakovića zausavljen na gol-liniji.

Nevjerovatno šta bordo tim nije uspio realizovati.

23'

Još jedna odlična šansa za bordo tim!

Ponovo je Guliashvili sjajno šutirao, ali je Ziga Frelih još bolje odbranio njegov pokušaj.

17'

Gol u Mostaru!

Bravo je poveo protiv Zrinjskog s 0:1 na stadionu Pod Bijelim brijegom. Strijelac je bio Matic Ivanšek.

17'

Tempo utakmice je malo pao nakon dinamičnog početka.

15'

Nema golova ni u Mostaru na utakmici Zrinjskog i Brava - 0:0.

9'

Probalo je Sarajevo još jednom preko Giorgija Guliashvilija, ali je udarac Gruzijca bio preslab.

7'

Tražili su igrači Sarajeva penal, ali se glavni sudija nije oglasio.

6'

Prije velike šanse bordo tima zaprijetili su i gosti, no nije to bilo toliko opasno i lopta je otišla pored gola.

6'

Velika šansa za Sarajevo!

Francis Kyeremeh je zaobišao golmana Spartaka, ali je jedan igrač gostiju spasio s gol-linije.

5'

Bez uzbuđenja u uvodnim minutama. Čuje se pjesma navijača Sarajeva.

2'

Glavni sudija utakmice je Belgijanac Bram Van Driessche, kojem će pomagati Rien Vanyzere i Michele Seeldraeyers.

1'

Zaboravili smo spomenuti kako u ekipi Sarajeva večeras nema kapitena Miomira Đuričkovića, koji je u revanšu protiv Aktobea zaradio crveni karton, do su Mirza Mustafić i Muhamed Buljubašić nedovoljno oporavljeni i ni njih nema u rosteru.

1'

Počela je utakmica!

20:58

Sve je spremno za početak utakmice. Na Koševu je prema prvim procjenama više od 20.000 navijača.

20:55

Pobjednik ovog dvomeča će u trećem pretkolu Konferencijske igrati s poraženim iz duela Europske lige između bečkog Rapida i Wisle Krakow.

Rapid je u prvom meču kao gost slavio protiv Wisle s 1:2.

20:50

Igrači Sarajeva su završili zagrijavanje.

-15’ | Zagrijavanje - završeno ☑️

20:50

U najavi utakmice trener bordo tima Zoran Zekić izjavio je kako njegov tim mora pružiti energiju kakvu je imao u duelu protiv Aktobea.

"Pred nama je jako bitna utakmica. Svi smo pomalo uzbuđeni, što može biti i dobro, ali moramo biti mirne glave i iskoristiti naše kvalitete i dati energiju kakvu smo imali u dvije utakmice protiv Aktobea. Došli smo do nekih detalja malo brže. Kao i obično u životu, glupost se lako ponavlja, a dobre stvari na teži način, pa me zanima kako ćemo sutra reagovati što se tiče taktičkog i svakog drugog segmenta nogometne igre.

Naglasio je kako je konačan cilj pobjeda.

"Naravno da je nama jako bitan rezultat. Pobjeda je konačni cilj. Meni je bitno da naše mentalno stanje bude da moramo biti agresivni, rastrčani, pošteni prema sebi i svojoj porodici i prema navijačima. Naravno da ima još detalja sa kojima nisam zadovoljan i dosta razgovaramo sa igračima. Neki to prihvataju lakše, neki teže. Sve su to nijanse. U današnjem nogometu i životu odlučuju nekakvi detalji da li ćeš pobijediti ili ne. Bit će utakmica u kojem nećeš pobijediti, ali u svakoj moraš imati isto razmišljanje".

20:45

Istovremeno u Mostaru svoj meč drugog pretkola igraju Zrinjski i Bravo.

Poznati su i sastavi:

Zrinjski: Marić; Tičinović, Šunjić, Barišić, Ćorluka; Savić, Kiš, Ivančić; Malekinušić, Mulahusejnović i Ćuže.

Bravo: Orbanić; Jovan, Rodrigues, Jakšić, Spanring; Stanković, Stravs, Trdin, Ivanšek; Tučić i Pecar

20:40

Dok se bliži početak utakmice, donosimo vam pogled na atmosferu sa stadiona.

Pogledajte atmosferu s Koševa pred utakmicu Sarajeva i Spartak Trnave

20:20

Podrška 30.000 navijača

Sarajevo će u večerašnjem meču imati veliku podršku svojih navijača. Bordo klub štampao je 30.000 ulaznica, te se s obzirom na interesovanje očekuje da stadion bude pun.

Iz kluba su nekoliko sati prije utakmice obavijestili navijače kako se ulaznice za istočnu tribinu ne mogu kupiti na stadionu, već samo u službenoj radnji.

Obavještavamo navijače da ulaznice za istočnu tribinu neće biti dostupne za prodaju na stadionu. Posljednje količine su u shopovima ⌛️

20:15

Treći međusobni meč

Sarajevu i Spartak Trnavi ovo će biti treći međusobni meč.

Prethodno su se sastali u okviru drugog pretkola Europske lige u sezoni 2009/10, kada je bordo tim bio uspješniji s ukupnih 2:1.

Prvi meč na Koševu glasio je 1:0 u korist Sarajeva, dok je u revanšu u Slovačkoj bilo 1:1, te je bordo tim prošao dalje.

20:00

Poznati sastavi

Sarajevo: Rockov, Beganović, Čelik, Soldo, Jović, Duraković, Bubanja, Đorđević, Kyeremeh, Guliashvili, Čataković.

-60’ | Početni sastav bordo-bijelih 🤝

Spartak Trnava: Frelih, Holik, Štetina, Koša, Twardzik, Corryn, Zeljković, Prochazka, Mikovič, Azango, Duriš.

20:00

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige između FK Sarajevo i FC Spartak Trnava.