Konferencijska liga: Hrabri Borac nije zaslužio poraz, ali je morao da čestita bečkoj Austriji

0
Radiosarajevo.ba / Atmosfera na stadionu FK Borac

Bečki tim je večeras na krcatom Gradskom stadionu u Banjoj Luci slavio sa 2:1 i tako s ukupnih 3:1 prošao dalje, u treće pretkolo Konferencijske lige.

Borac je tako 'zapeo' već na prvoj prepreci u Europi, pošto je takmičenje krenuo od 2. pretkola, ali od početka je bilo teško za očekivati da bh. tim izbaci austrijski.

Silovito je u meč krenuo Borac i u 6. minuti je imao veliku priliku. Čelić je šutirao glavom s pet metara nakon ubacivanja Blagaića, ali je odlično intervenisao golman Austrije, piše SCSport.

Tužne vijesti: Preminuo legendarni trener, karijeru počeo u KK Bosna

Potom su dobre akcije Banjalučani odigrali preko Blagaića i Makarića, ali nije bilo problema za golmana Austrije.

Sredinom prvog dijela Austria je preuzela inicijativu, ali teško je dolazila do prilike.

U 26. minuti Blagaić je lijepo prošao po lijevoj strani i kada su svi očekivali ubačaj, odlučio se na udarac, koji je bio loš.

Atmosfera na stadionu FK Borac
Radiosarajevo.ba: Atmosfera na stadionu FK Borac

Nevjerovatno je da se u 40. minuti nije zatresla mreža Borca. Plesala je lopta u petercu, potom se odbila do Fischera, koji šutira, a s gol-crte loptu skreće Predragović.

Spektakularan šut vidjeli smo u 41. minuti od Kvržića, ali lopta je pogodila prečku! U nadoknadi Ćetković brani pokušaj petom od strane Grubera.

Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Na fenomenalan način Borac otvara drugi dio i u 49. minuti dolazi do vodstva.

Kvržić je centrirao s desne strane, lopta se visoko odbila od jednog igrača gostiju, a Cortes je potom sjajno skočio na drugoj stativi i pogodio glavom!

Veliko slavlje u Banjaluci nije se ni stišalo, a gosti iz Beča stižu do poravnanja. Lijepu akciju gostiju kruniše Gruber pogotkom za 1:1.

Konferencijska liga: Željezničar nije uspio u Azerbejdžanu i oprostio se od Europe

Borac je mogao da se vrati u vodstvo u 60. minuti, ali idealnu šansu uprskao je Vranješ. Divno je kontru povukao Terzić, dodao do usamljenog Vranješa, a on sa deset metara šalje loptu visoko preko gola.

Kazna stiže u 65. minuti. Polster se odlično oslobodio svog čuvara i zakucao loptu pod prečku gola Borca za 1:2.

Sedam minuta poslije agilni Kulašin prijeti, ali nije uspio pogoditi.

Do kraja je ostalo 1:2.

Konferencijska liga, revanš 2. pretkola:

Borac – Austria Beč 1:2 (Cortes 49’ / Gruber 51’, Polster 65’) ukupno 1:3

Stadion: Gradski stadion (Banjaluka). Gledalaca: 10.000. Sudija: Urs Schnyder (Švicarska).

Borac: Ćetković, Herera, Šušić (od 73. Pejović), Čelikć, Kvržić, Barsky, Predragović, Mihajlović (od 57. Kulašin), Blagaić (od 57. Terzić), Cortes i Makarić (od 57. Vranješ).

Austria: Fruchtl, Meisl, Handl, Galvao (od 76. Plavotić), Ranftl (od 30. Potzmann), Polster, Holland, Jukić (od 76. Braunoder), Gruber (od 85. Husković), Fitz i Fischer (od 76. Guenouche).