Katastrofa za Zmajeve: Ukrajina šokantnim preokretom izbacila BiH iz baraža za EP

16

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na nevjerovatan način je ostala bez finala baraža za EURO 2024.

Zmajevi su na krcatom Bilinom polju poraženi od Ukrajine s 1:2 i to nakon što su vodili.

Vrlo tvrdo se igralo u prvom poluvremenu. Ukrajinci su imali inicijativu od početka, ali se naš tim oslobodio pritiska u nastavku i zaprijetio u dva navrata.

Metalci 1. maja izlaze na ulice Sarajeva: Ovo su njihovi zahtjevi

Prvo je u 37. minuti odbrana Ukrajine odlično intervenisala nakon udarca glavom Anela Ahmedhodžića, da bi minut kasnije Sead Kolašinac zasmetao Edinu Džeki, koji je šutirao visoko preko gola.

Krenuli su Ukrajinci ofanzivno u drugom poluvremenu. Dobro smo se branili, a onda u 57. minuti došli do prednosti.

Nakon prodora i ubačaja Amara Dedića, loptu u vlastitu mrežu smjestio je Mykola Matviienko.

Ukrajinci su u nastavku pokušavali doći do izjednačenja, ali je naš tim odolijevao svim napadima.

U 82. minuti mogli smo do drugog gola. Miralem Pjanić je odmah poslije ulaska u igru sjajno proigrao Ermedina Demirovića, čiji je pokušaj zaustavio Andriy Lunin.

A onda se desilo ono čemu se niko nije mogao nadati. Ukrajinci su u svega tri minuta uspjeli kreirati preokret. Prvo je rezervista Roman Yaremchuk u 85. pogodio za 1:1, da bi potom u 88. Artem Dovbyk donio prednost Ukrajincima.

Zmajevi su tako ostali bez finala baraža, u kojem će se sastati Ukrajina i Island.