FT: Bosna i Hercegovina - Ukrajina 1:2

9

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra polufinalni meč baraža za odlazak na EURO 2024 protiv Ukrajine.

Utakmica se igra od 20:45 sati na stadionu Bilino polje u Zenici, a možete je pratiti u tekstualnom prijenosu putem portala Radiosarajevo.ba.

Žetva očarala Sarajevo: Na sceni NPS izveden balet kojim je sve počelo prije 74 godine

FT

Kraj utakmice. Ukrajinci su slavili s 1:2 i izbacili Zmajeve iz utrke za EURO 2024.

90+6

Igra se šesta minuta nadoknade. Produženo je osam. Izgleda da ćemo opet zapeti u baražu...

88'

Preokret Ukrajine. 1:2 na Bilinom polju...

85'

Izjednačili su Ukrajinci. 1:1 sada na Bilinom polju.

Strijelac je bio rezervista Roman Yaremchuk.

82'

STOPOSTOTNA PRILIKA! Demirović je šutirao poslije sjajnog pasa Pjanića, ali je odbranio Lunin. Mogli smo riješiti pitanje pobjednika...

82'

Dvostruka izmjena u našem timu. Ušli su Pjanić i Kovačević umjesto Hajradinovića i Ahmedhodžića.

79'

Žuti karton za Ahmedhodžića jer je ušao u igru bez dozvole sudije.

77'

Opasan udarac Mudryka, Šehić je uz dosta muke intervenisao.

75'

Zvanična stranica UEFA-e gol je pripsala Matviyenku, tako da će Hadžikadunić sačekati na prvijenac u bh. dresu.

71'

Pritisak Ukrajine u ovim trenucima, no dobro se branimo.

60'

Gol Hadžikadunića nam je donio krila. Kontrolišemo igru i za sada sve ide po planu.

58'

Žuti karton za Konoplyju.

57'

GOOOOOOOOOOL! Vodimo 1:0!

Dedić je krenuo prema golu Ukrajine i ubacio, a Hadžikadunić smjestio loptu iza leđa Lunina.

54'

Krenuli su Ukrajinci ofanzivno od starta drugog dijela, ali se dobro branimo.

48'

Hadžikadunić je intervenisao ispred Mudryka u posljednjem trenutku. Korner za Ukrajinu.

46'

Ukrajinski navijači poslali su snažnu poruku transparentom, podsjetivši na genocid u Srebrenici 1995. godine.

Navijači Ukrajine transparentom podsjetili na genocid u Srebrenici

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

HT

Završeno je prvo poluvrijeme.

Tvrdo i bez stopostotnih prilika nakon prvih 45 minuta. No, mora se reći da Zmajevi odlično stoje na terenu i da je selektor Milošević pripremio pravu taktiku.

44'

Oprobao je Dedić udarac, no loše je to bilo.

42'

Džeko je tražio Ahmedhodžića, ali je njegov pas bio prejak.

38'

KAKVA ŠANSA! Kolašinac je zasmetao Džeki, koji je pucao visoko preko gola.

37'

ODLIČNA PRILIKA! Intervenisala je zadnja linija Ukrajine nakon udarca glavom Ahmedhodžića.

35'

Opasan napad našeg tima, iz kojeg smo izborili prvi korner.

34'

Nije bilo ništa nakon ubačaja Hajradinovića. Brane se dobro i Ukrajinci.

34'

Još jedan faul je izborio Demirović, koji igra odličnu utakmicu.

33'

Zasad taktički stojimo vrlo dobro, no još ne uspijevamo zaprijetiti golu Ukrajine.

31'

Pojačali su Ukrajinci s napadima u posljednjih nekoliko minuta. Imaju inicijativu, ali naša odbrana je na nivou.

30'

Pola sata igre iza nas. Gledamo vrlo tvrd meč, bez pravih prilika.

30'

Dobili su Ukrajinci faul na nekih 30-ak metara od gola.

29'

Dobro je reagovala naša odbrana poslije jednog napada Ukrajine. Izuzetno tvrd meč.

25'

Pao je Gazibegović blizu šesnaesterca Ukrajine, ali nije dobio faul već žuti karton zbog simuliranja.

19'

Probio je Mudryk po lijevoj strani, ali smo otklonili opasnost.

18'

Navijači skandiraju 'Savez, napolje'.

15'

Utakmicu iz lože Bilinog polja prati i predsjednik ukrajinskog saveza Andriy Shevchenko, koji se nalazi u društvu Vice Zeljkovića.

Shevchenko i Zeljković

14'

Faul nad Demirovićem. Izborio je napadač Zmajeva žuti karton. Dobio ga je Matviienko.

11'

Imaju Ukrajinci loptu u svojim nogama, ali još bez pravih prilika.

10'

Ubacio je Cimirot s desne strane, ali je lopta završila u rukama Lunina.

9'

Prvi žuti karton na utakmici za Kolašinca.

6'

Na tribinama Bilinog polja je Johann Sattler, šef delegacije EU u BiH.

"Hajmo Bosno i Hercegovino! Sretno Zmajevi!", napisao je Sattler u svojoj objavi uz fotografiju s utakmice.

6'

Mudryk je faulirao Džeku. Slobodan udarac s desne strane za naš tim.

5'

Probio je Gazibegović po lijevoj strani, ali su dobro intervenisali Ukrajinci. Prva ozbiljna situacija.

5'

Vrlo oprezan start susreta s obje strane.

2'

Brazhkov je prošao bez kartona nakon žestokog starta nad Hajradinovićem.

1'

Na stadionu Bilino polje nalazi se 13.000 gledatelja.

1'

Utakmica je počela. Sretno, Zmajevi!

20:43

Cijeli stadion uglas pjeva Jedna si jedina. Sjajni prizori u Zenici.

20:40

Igrači izlaze na teren Bilinog polja. Uslijedit će intoniranje nacionalnih himni.

20:39

Selektor Zmajeva Savo Milošević je u najavi utakmice rekao da Zmajevi imaju snage za plasman na Europsko prvenstvo.

"Ja sam više puta ponovio, ali da ne vjerujem da možemo ostvariti rezultat, ne bih ni bio ovdje. Vjerujem da isto razmišljaju i momci i evo prvi Edin (Džeko op.a.) tu ne bi bio da ne vjeruje. Moramo biti svjesni da će biti jako težak zadatak i potrebno je da znamo šta trebamo uraditi da pobijedimo", rekao je Milošević.

Savo Milošević i Edin Džeko pred meč protiv Ukrajine: 'Zadatak je težak, ali vjerujemo da možemo'

20:37

Najvatreniji navijači bh. reprezentacije, popularni BH Fanaticosi, u korteu su stigli na stadion Bilino polje, gdje će bodriti Zmajeve.

Dolazak BH Fanaticosa na stadion pogledajte u prilogu.

Uzavrela atmosfera na ulicama Zenice: Pogledajte korteo BH Fanaticosa pred ključni meč Zmajeva

20:35

Desetak minuta ostalo je do početka utakmice. U našoj anketi prognozirajte ishod večerašnjeg duela.

/ Anketa

Mogu li Zmajevi proći Ukrajinu i otići na EURO 2024 u Njemačku?
Rezultati

20:30

Zmajevi će večeras imati ogromnu podršku svojih navijača, s obzirom da je stadion Bilino polje već odranije rasprodat.

Atmosferu iz Zenice pogledajte u prilogu.

Pogledajte fenomenalnu atmosferu na Bilinom polju: Navijači nestrpljivo iščekuju spektakl

20:25

Pobjednik večerašnjeg meča između BiH i Ukrajine u finalu će se sastati s boljim iz drugog polufinalnog duela Izrael - Island.

Ukoliko prođu, Zmajevi bi finale igrali na stadionu Grbavica, 26. marta.

20:20

Milošević i Rebrov odabrali sastave

Selektori obje reprezentacije Savo Milošević i Sergiy Rebrov odabrali su sastave za večerašnji meč.

Za BiH će igrati: Šehić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Dedić, Cimirot, Hajradinović, Krunić, Gazibegović, Džeko, Demirović.

Ukrajina će nastupiti u sastavu: Lunin, Konoplya, Zabarny, Matviienko, Mykolenko, Zabarnyi, Mudryk, Zubkov, Zinchenko, Brazhko, Sudakov, Dovbyk.

20:15

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos polufinalne utakmice baraža za EURO 2024 između Bosne i Hercegovine i Ukrajine.

Utakmica se igra od 20:45 sati na stadionu Bilino polje u Zenici, a sudit će je Nijemac Felix Zwayer.