Sjajna serija Juventusa: Stara dama utrpala četiri gola SPAL-u

Facebook / Detalji s utakmice
U okviru 10. kola italijanske Serije A na Allianz Stadium u Torinu Stara dama dočekala je SPAL.

Današnju utakmicu sudio je Fabrizio Pasqua.

U prvoj postavi aktuelnog italijanskog prvaka nije zaigrao bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić.

Već u 14. minuti golom Federica Bernardeschija Juventus dolazi u vodstvo, koje potvrđuje i golom Paula Dybale u 22. minuti iz slobodnjaka.

Juventusovu mrežu zatresao je Palaschi u 34. minuti za rezultat 2:1 kojim obje ekipe odlaze na petnaestominutnu pauzu.

U 54. minuti Palaschi je ponovo zatresao mrežu Juventusa, ali je gol poništen zbog ofsajda zbog čega je Palaschi bio vidno ljut i razočaran ne vjerujući da je bio ofsajd.

U 59. minuti Allegri je donio odluku da u igru uđe Mali Princ umjesto Rodriga Bentancura.

U drugom poluvremenu mrežu SPAL-a prvi je zatresao Gonzalo Higuain u 65. minuti.

Gomisova mreža nije se ni prestala tresti nakon Pipitinog šuta kada Juan Cuadrado koristi sjajan centaršut i savršeno glavom pogađa pored desne stative ostavljući golmana bez prilike da odbrani gol za 4:1 u 70. minuti.