Stara dama na koljenima: Amsterdamska mladost slavi prolazak u polufinale Lige prvaka

Nakon što su uzeli ‘skalp’ madridskom Realu, fudbaleri Ajaxa napravili su još jednu senzaciju i izbacili su Juventus u Torinu. Danas su Kopljanici slavili na gostovanju Staroj dami rezultatom 2:1 i tako napravili nevjerovatna uspjeh.

Sredinom prvog poluvremena vidjeli smo pravu ludnicu na Allianz stadionu u Torinu, pošto je Juventus poveo, a Ajax ekspresno izjednačio.

Igrao se 28. minut kada je Cristiano Ronaldo pogodio nakon kornera za domaći tim, a asistirao mu je Miralem Pjanić, no gosti su vrlo brzo uzvratili.

Šest minuta kasnije Donny van de Beek je dobio loptu na stranu i mirno pogodio iza golmana Stare dame.

Interesantno, kod oba gola sudija je morao konsultovati VAR, ali se ispostavilo da su golovi regularni.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1.

Pogledajte:

Sjajnu igru u drugom poluvremenu na Allianz stadionu Ajax je krunisao golom u 67. minuti.

Juventus se našao u vrlo teškoj situaciji nakon jednog kornera sredinom drugog dijela. Martin De Ligt je nevjerovatno skočio i nadvisio čak dvojicu čuvara, za vodstvo Ajaxa od 2:1.

Do kraja meča rezultat s enije mijenjao tako da je ekipa Ajaxa prošla dalje i plasirala se u polufinale Lige prvaka u nogometu.