Još jedno fenomenalno polufinale u Kataru: Francuska nadigrala Maroko i zakazala finale s Argentinom

0

Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Trikolori su u drugom polufinalnom meču nadigrali Maroko sa 2:0 i izborili finalni meč sa Argentinom.

Iako smo očekivali zanimljiviji meč, sve je "pokvario" rani gol zvijezde Milana - Thea Hernandeza.

Benjamina Karić: Bitkom za Predsjedništvo RBiH i cijelo Sarajevo, dbranjena je naša domovina

Maroko će u subotu (16 sati) za treće mjesto igrati protiv Hrvatske, koja je sinoć sa 0:3 izgubila od Messija i društva.

Uživo sa Svjetskog prvenstva u Kataru: Francuska - Maroko 2:0, Trikolori u finalu

Ljepši početak susreta nismo mogoli zamisliti - odmah smo vidjeli gol. Ispostavit će se najbrži od 1958. godine u polufinalu.

Gol je postigla Francuska. Igrala se peta minuta kada je Theo Hernandez postigao gol.

Griezmann je dodao za Kylliana Mbappea, ali je njegov pokušaj blokiran. Ipak, lopta se u nastavku akcije odbila do Hernandeza koji s nekoliko metara matira marokanskog golmana Bona. 1:0 za Trikolore.

Francuze je rano vodstvo malo smirilo. Nisu srljali, tražili su preko kontre da dođu do 2:0. Imali su dvije lijepe prilike. Prvo je Tchouameni fantastičnom loptom pogodio Mbappea, ali je njegov pokušaj zaustavljen. Igrala se 36. minuta.

U posljednjih 10 minuta bolji je bio Maroko. Najviše će žaliti za 44 minutom kada se zatresla stativa gola Llorisa.

El Yamiq je pucao škaricama sa nekih 14 metara, a Lloris je vrhovima prstiju zakačio loptu i skrenuo je u stativu.

Ostalo je 1:0 za Francusku.

U drugom dijelu na startu je Maroko bio opasniji. U dva navrata su Marokanci bili blizu izjednačenja, ali je nedostajao završni udarac prema golu Llorisa.

Zapisali smo 56. minutu - ubačaj Ounahija i velika prilika za Hakimija, ali je sjajni Griezmann to očistio.

Selektor Walid Regragui je pokušao sa izmjenama da unese živost u napadu, ali konkretnog udarca prema golu Llorisa nije bilo.

I onda 79. minuta i gol Kolo Muanija, koji je minutu ranije ušao u igru. Mbappe je "ispreturao" odbranu Maroka i lopta dolazi do Muanija kojem nije bio problem da sa nekoliko metara zatrese mrežu. 2:0 za Francusku.

Do kraja se ništa specijalno nije dogodilo. Ounahi je bio najbliži golu u 93. minuti, ali nije imao sreće da loptu ugura u mrežu iza leđa Huga Llorisa.

I dobili smo drugog finalistu - Francusku.

Megdan u finalu je zakazan - nedjelja, 18. decembar, Argentina - Francuska.