Italijani oduševili Arape golijadom: Napoli se plasirao u finale Superkupa

1

Nogometaši Napolija savladali su u Saudijskoj Arabiji ekipu Fiorentine (3:0) u polufinalu Superkupa Italije.

Napoli je stigao u vodstvo od 1:0 u 22. minuti kada je Simeone zatresao mrežu tima iz Firence koja se našla u teškoj poziciji.

Uprkos ranije primljenom golu, Fiorentina je igrala ofanzivan nogomet te je došla do pogotka u 28. minuti, ali je on poništen nakon VAR provjere zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Beltran.

Oglasio se SDP: Ovako izgleda prava izdaja - 'vještina' koju je tokom decenija SDA specijalizirala

Pred sami kraj prvog poluvremena (44. minuta) Fiorentina je izborila jedanaesterac koji je promašio Ikone

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:0.

⏸️ HALF TIME: #NapoliFiorentina 1-0 💙 #ForzaNapoliSempre

Posted by SSC Napoli on Thursday, January 18, 2024

Nastavak igre nije obilovao šansama. Fiorentina je imala veći posjed i pokušavala je doći do izjednačenja, da bi ipak Napolitanci u 84. minuti positgli još jedan gol preko Zerbina iz kornera.

Isti igrač je u 87. minuti još jednom zatresao mrežu tima iz Firence i riješio pitanje pobjednika na ovom meču.

Napoli je uvjerljivim rezultatom od 3:0 slavio protiv Fiorentine, a u finalu Superkupa sastat će se sa boljom ekipom iz duela Intera i Lazia koja će se igrati u petak, 19. januara.