Liga prvaka: Fantastična noć na europskim terenima, Real Madrid pobijedio Napoli u derbiju kola

0

U susretima petog kola grupne faze UEFA Lige prvaka odigrano je osam mečeva, a postignut je veliki broj golova.

Igrale su ekipe u grupama A, B, C i D, a mogli smo vidjeti neka velika uzbuđenja.

Grupa A

U grupi A je najbolja utakmica odigrana u ranijem terminu. Tu su igrali Galatasaray i Manchester United, a iako su Crveni đavoli dva puta vodili, rezultat je na kraju glasio 3:3.

Na Baščaršiji održano muzičko veče "U sevdahu duša moja"

Bayern Munchen je također kiksao, a bod s Allianz Arene odnio je Kopenhagen. Bilo je 0:0.

Grupa B

Ova grupa je također imala jako uzbudljiv meč u prvom terminu od 18:45 sati. Sevilla je imala 2:0 do 68. minute, a onda je PSV došao do nevjerovatnog preokreta i pobijedio rezultatom 3:2.

U drugom meču grupe, Arsenal je uništio francuski Lens i došao do pobjede od 6:0.

Grupa C

Sav fokus ove noći bio je na stadionu Santiago Bernabeu. Real Madrid je uz dosta muke savladao Napoli, a heroj noći je mladić Nico Paz. On je postigao pogodak u 84. minuti, a onda je pobjedu potvrdio Joselu. Rezultat je glasio 4:2 na kraju meča.

U drugom meču su bodove podijelili Braga i Union Berlin, a rezultat je glasio 1:1.

Grupa D

Uzbuđenja nije manjkalo ni u grupi D. Inter je bio pred vratima katastrofe protiv Benfice, koja je nakon prvog poluvremena vodila čak 3:0. Ipak, prošlogodišnji finalista je od 51. do 72. minute stigao do izjednačenja, te je meč završio rezultatom 3:3.

Real Sociedad i Red Bull Salzburg su u drugom meču podijelili bodove, a rezultat je glasio 0:0. Amar Dedić je odigrao cijeli meč i zaradio žuti karton.