Italija pregazila Grčku, Turska srušila svjetske prvake

Twitter / Turska srušila svjetske prvake

Italija je sa pola snage razbila Grčku u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020 i donekle Zmajevima popravila dan nakon naše blamaže u Tampereu, gdje su puleni Roberta Prosinečkog poraženi od Finske 0:2.

Bosna i Hercegovina poražena u Finskoj: Zmajevi se obrukali u Tampereu

Azzurri su već prvu veću priliku na utakmici pretvorili u gol. Andrea Belotti je asistirao Nicolu Barelli. Igrala se 23. minuta.

Svega sedam minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0 za Italiju. Strijelac je bio zvijezda Napolija Lorenzo Insigne.

UŽIVO iz Tamperea: Finska - Bosna i Hercegovina 2:0

Leonardo Bonucci je stavio tačku na i na blijedo izdanje Grka. On je postigao gol u 34. minuti. Grci se za razliku od meča u Zenici, kada su izbrili remi (2:2) nakon vodstva BiH od 2:0, ovoga puta nisu vratili u igru.

Robert Prosinečki za Radiosarajevo.ba: Ja znam da ćemo ići na Europsko prvenstvo

Jedinu šansu na susretu su imali u drugom poluvremenu, kada je pokušao Charalampos Mavrias u 68. minuti. Ostalo je 0:3.

Pogledajte golove:

Iznenađenje je napravila Turska koja je savladala Francusku sa 2:0 na svom terenu. Golove su postigli Ayhan u 30. i Under u 40. minuti.

Njemačka je golovima Sanea i Reusa pobijedila Bjelorusiju na gostovanjusa 2:0.

Belgija je lako došla do punog plijena protiv Kazahstana (3:0). Strijelci su bili Mertens, Castagne i Lukaku.