Bosna i Hercegovina poražena u Finskoj: Zmajevi se obrukali u Tampereu

Twitter / Bosna i Hercegovina poražena u Finskoj: Zmajevi se obrukali u Tampereu

Nogometaši Bosne i Hercegovine u trećem kolu grupe E kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020., poraženi su u Tampereu od Finske 0:2.

Zmajevi su tako upisali prvi poraz u kvalifikacijama za Euro, u susretu koji će navijači našeg tima brzo zaboraviti.

UŽIVO iz Tamperea: Finska - Bosna i Hercegovina 2:0

Prvo ime susreta bio je Teemu Pukki. Prvi gol na utakmici Pukki je postigao u 56. minuti susreta, kada je pukla naša odbrana. Prva zvijezda Finaca i igračl Norwicha iskoristio je smušenost naše odbrane i zabio gol za veliku pobjedu.

Robert Prosinečki za Radiosarajevo.ba: Ja znam da ćemo ići na Europsko prvenstvo

U našoj igri se osjetilo da nema Miralema Pjanića, koji je mnogo nedostajao u veznom redu.

Tačnu na loše izdanje Zmajeva stavio je ponovo Pukki. Igrala se 68. minuta kada je ponovo izigrao našu odbranu. Lobovao istrčalog Šehića za 2:0.

Teemu Pukki je postigao dva gola i nanio prvi poraz Zmajevima - undefined

Twitter: Teemu Pukki je postigao dva gola i nanio prvi poraz Zmajevima

Kasnije je Pukki mogao postići i het-trick, ali je Šehić bio na visini zadatka.

Puleni selektora Roberta Prosinečkog bili su van svakog ritma. Spori u napadu, konfuzni u odbrani. Vezni red kao da nije postojao.

Ipak, naš tim je na utakmici prvi imao 100-postotnu priliku.

Igrala se 50. minuta kada je Duljević bio sam na penalu, ali je promašio cijeli gol. Da je gađao bilo koju stranu, lopta bi, najvjerovatnije, završila u mreži.

Kazna je brzo došla – šest minuta kasnije Finci su poveli i nakon toga se dogodio totalni raspad u igri Zmajeva, koji je rezultirao na kraju prvim porazom u kvalifikacijama.

Finci su sada konkurentni za plasman na Euro. Evidentno je da smo nakon susreta u Tampereu dobili još jednog rivala u borbi za drugo mjesto. Pored Grka sada su to i Finci.

Umjesto da Finsku otpišemo sa pobjedom našom, vratili smo ih u igru.