Ovako je Pukki za 12 minuta srušio BiH i Zmajevima nanio prvi poraz

Twitter / Teemu Pukki je postigao dva gola i nanio prvi poraz Zmajevima

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Tampereu je doživjela prvi poraz u kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Bosna i Hercegovina poražena u Finskoj: Zmajevi se obrukali u Tampereu

Naši Zmajevi su poraženi od Finske 0:2, a junak susreta je bio igrač Norwisha Teemu Pukki, koji je postigao dva gola. Oba u periodu od 12 minuta.

UŽIVO iz Tamperea: Finska - Bosna i Hercegovina 2:0

Prvi gol na utakmici Pukki je postigao u 56. minuti susreta, kada je pukla naša odbrana. Prva zvijezda Finaca i igračl Norwicha iskoristio je smušenost naše odbrane i zabio gol.

Drugi gol pao je u kroz 12 minuta. Igrala se 68. minuta kada je ponovo izigrao našu odbranu. Lobovao istrčalog Šehića za 2:0.

Zmajevi su sada pali na četvrto mjesto na tabeli. A Finci su stigli na mjesto koje vodi na Euro.

Robert Prosinečki za Radiosarajevo.ba: Ja znam da ćemo ići na Europsko prvenstvo

Naredni meč BiH igra već u utorak, 11. juna, kada gostujemo u Torinu protiv Italije.