Inter slavio u finalu Kupa Italije: Edin Džeko osvojio 10. trofej u karijeri

0

Edin Džeko osvojio je već drugi trofej u ovoj sezoni, nakon što je njegov Inter u finalu Kupa Italije opravdao status favorita i savladao ekipu Fiorentine iz Firence sa 2:1.

Fiorentina je povela poslije prvog ozbiljnog napada kada je Handanoviča matirao Gonzalez poslije lijepe akcije Viola.

Poslije toga Inter je krenuo u napade, te je imao niz prilika za izjednačenje.

Internetom kruži lažni dokument o ugroženom miru u BiH, Kožljak: "Hibridna propaganda"

Džeko je u 25. minuti imao odličnu solo akciju. Prevario je nekoliko protivnika, ušao u šesnaesterac i šutao, ali malo iznad prečke. Lopta je otišla izvan terena.

U 29. minuti Marcelo Brozović je odlično dodao u šesnaesterac, gdje je loptu primio Lautaro Martinez . Našao se u dobroj poziciji i zakucao loptu u donji lijevi kut. Inter je izjednačio na 1:1.

U 37. minuti Nicolo Barella je poslao precizan centaršut u šestnaesterac. Ponovo je Lautaro Martinez (Inter) prihvatio i zakucao brzim udarcem. Golman je bio bespomoćan i lopta je završila pod prečkom.

To je i konačan rezultat ove utakmice.

Back to Rome. Back to win. Back to Back. 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Posted by Inter on Wednesday, May 24, 2023

Džeko je odigrao čak 49 utakmica ove sezone u svim takmičenjima, postigavši 14 golova uz pet asistencija.

Također, Inter će imati priliku da kruniše sezonu najvažnijim trofejom u klupskom nogometu, s obzirom da 10. juna u Istanbulu igra finale Lige prvaka protiv Manchester Cityja.