Inter do vrha napunio mrežu Salernitane, Džeko upisao asistenciju

0

Inter je slavio u gostima kod Salernitane sa ubjedljivih 0:5 i tako svom večerašnjem domaćinu nanio najteži poraz sezone.

Susret 18. kola Serije A milanski tim je otvorio na idealan način, glavom pogađa Ivan Perišić nakon kornera u 11. minuti. Zatim u 33. minuti naš Edin Džeko idealno upošljava Denzela Dumfriesa, a Nizozemac poentira za 0:2 i tako postiže stoti gol za Inter u ovoj godini.

U drugom poluvremenu italijanski prvak nastavlja puniti mrežu Salernitane. Alexis Sanchez pogađa u 51. minuti, zatim na 0:4 povećava Lautaro Marttinez (77. minut), a konačni rezultat zaključuje Roberto Gagliardini tri minute prije kraja.

Eldina Ahmić dobila kćerku sa zvijezdom Tottenhama

Džeko je odigrao cijeli meč za prvenstvenog lidera, Milan Đurić ušao u 61. minuti kod Salernitane.

Inter je prvi na tabeli sa 43 osvojena boda, dok je Salernitana posljednja sa svega osam bodova.