Ima li smisla igrati fudbal u BiH? Nova sudijska lakrdija u Trebinju, FK Tuzla City žestoko oštećen

4

Profesionalni fudbal u Bosni i Hercegovini već dugo vremena ima ogroman problem s, u najmanju ruku, diskutabilnim suđenjem, a novi dokaz ove tvrdnje je viđen u utakmici FK Leotar-FK Tuzla City.

U ključnom susretu za opstanak u Premijer ligi BiH, FK Leotar je porazio FK Tuzla City na stadionu Police. Iako su Tuzlaci dva puta vodili u prvom poluvremenu, Trebinjci su ipak došli do važna tri boda

Način na koji su došli do bodova, ipak, je jako sumnjiv. Sudija Mateo Musa iz Čitluka 'naginjao' je domaćem timu kroz cijeli meč, a s klupe FK Tuzla City se mogla čuti instrukcija igračima da ne padaju u duelima, jer im arbitar definitivno neće dodijeliti prekršaj

EU i SAD preduzimaju mjere protiv TikToka, gdje je problem?

Na kraju, utakmicu je djelomično odlučio i crveni karton pokazan Eldinu Hasabnegoviću u 66. minuti. Samo deset minuta kasnije, Dejan Uzelac postigao je pogodak za konačnih 3:2

Ipak, kontroverazan je bio i drugi pogodak Trebinjaca, kojeg je u 44. minuti postigao Zoran Milić. Nije bilo TV prijenosa ove utakmice, ali je na društvenim mrežama isplivao snimak drugog gola, kojeg možete vidjeti ovdje

Igrač Tuzla Cityja nezadovoljan suđenjem: Pogledajte šta je poručio arbitru meča protiv FK Leotar

Na snimku se dobro vidi kako je igrač Leotara rukama uštopao loptu prije nego što će Milić dati pogodak kojim je izjednačio tik pred poluvrijeme. Mateo Musa se, naravno, nije oglasio

Ovim porazom, FK Tuzla City je u opasnosti da nakon ovog kola završi u zoni koja vodi u drugu ligu. S druge strane, FK Leotar je dobio ključne bodove koji bi ga mogli zadržati u našem elitnom rangu.