Premijer liga BiH: Leotar pobijedio Tuzla City, suđenje opet diskutabilno

0

U susretu 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Leotar je pobijedio FK Tuzla City rezultatom 3:2, a fokus javnosti će nakon utakmice opet biti na suđenju.

Oba tima ušla su u meč s velikom potrebom za bodove. Domaći FK Leotar je bio na dnu tabele s 28 bodova, dok je FK Tuzla City u sigurnoj zoni, ali samo s dva boda više od mjesta koja vode u niži rang.

Interesantno je da je ovaj meč bio jedini u ovom kolu bez televizijskog prenosa. To je pojačalo sumnje o potencijalnim kontroverzama, koje su se djelomično i obistinile.

Ivica Puljić otkrio pozadinu: Evo kako i preko koga Željka Cvijanović zahtijeva da se obrati UN-u

Susret je odlično počeo za goste. Već u 10. minuti Aleksey Nikitin postiže pogodak za ekipu iz Siminog Hana. Ubrzo uzvraćaju domaćini, a strijelac u 15. minuti bio je David Čavić

U 36. minuti, Irfan Hadžić postiže pogodak za novo vodstvo gostiju, ali FK Leotar opet brzo uzvraća. U 44. minuti, Zoran Milić postiže gol za 2:2, rezultat s kojim se išlo na poluvrijeme.

Sarajevski derbi: Željezničar došao do boda u posljednjim sekundama protiv FK Sarajevo

Drugo poluvrijeme bilo je u znaku ekipe iz Trebinja, ali sudije Matea Muse. Ovaj arbitar je okrenuo meč svojom odlukom da u 66. minuti, zbog drugog žutog kartona, isključi Eldina Hasanbegovića

Tokom meča, također, veliki broj žalbi na suđenje dolazilo je s klupe FK Tuzla City.

Sve je to kulminiralo crvenim kartonom, a ubrzo nakon toga je Leotar poveo, golom Dejana Uzelca u 75. minuti. Do kraja meča je ostalo 3:2 za Trebinjce.

Obje ekipe sada imaju 31 bod, što je isti saldo kao FK Posušje koji je u zoni ispadanja.