Hladan tuš za Bordo tim: Sarajevo izgubilo od Veleža, pobjeda Rođenih na krilima Martinovića

1

FK Sarajevo i FK Velež odigrali su utakmicu u Doboju kod Kaknja u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a meč je minimalnom pobjedom Rođenih (0:1).

Velika šansa za Sarajevo bila je u 14. minuti. Olivera je pobjegao odbrani Veleža, ali je šutirao malo pored gola.

Do kraja prvog poluvremena ni Sarajevo ni Velež nisu imali većih šansi.

U Sudu BiH ročište još traje: ‘Osnivali kompanije, udruženja, finansirali političke kampanje'

U drugom poluvremenu Sarajevo je imalo dvije velike šanse, ali ih nisu iskoristili.

U 75. minuti Velež dolazi do vodstva iz prve prilike koju su napravili, a pogađa Martinović.

[UŽIVO] FK Sarajevo - FK Velež Mostar 0:1 74' I G⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️L! Nakon udarca Ćukovića, lopta pogađa Martinovića za 0:1! BRAVO ROĐENI! Samo jako! Samo zajedno! #musvdg #RođeniZaVječnost #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Sunday, March 12, 2023

Do kraja meča Sarajevo je imalo više prilika, ali ih nisu iskoristili.

Za Sarajevo su od prve minute igrali: Šahinović, Jelić Balta, Mulalić, Oliveira, Francis, Tomašević, Šerbečić, Avramovski, Martinović, Ziljkić, Mustafić.

Na klupi su bili: Dizdarević, Vršajević, Trako, Čataković, Vrančić, Varešanović, T. Ramić, Salčin, Radović.

Početni sastav Veleža: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Hrkač, Šikalo, Haskić, Ćuković, Hasanović, Vehabović, Dejanović, Lauš.

Na klupi su bili: Bogdanović, Pršeš, Hadžić, Sijamija, Mućaj, Blagojević, Muminović, Wallace i Domić.