Nevjerovatan rezultat na Grbavici u Kupu BiH: Tuzla City izbacio Željezničar

3

U osmini finala Kupa BiH, Željezničar i Tuzla City na Grbavici su odigrali nevjerovatnu utakmicu, u kojoj su gosti preiredili manje iznenađenje i izbacili sarajevski tim iz daljnjeg takmičenja.

Nakon uzbudljivih 90 minuta igre, konačan rezultat je bio 4:2 za Tuzla City, u susretu u kojem je publika zaista imala priliku da uživa.

Krenimo redom...

Saznajemo: Bruno Akrapović uskoro bivši na Grbavici

Gosti su vodili sa 2:0 već nakon devet minuta, a u prvom dijelu smo vidjeli četiri gola.

Tuzlaci su prvi gol postigli u sedmoj minuti. Petar Mišić je prvo sjajnim udarcem pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao je Adnan Džafić i bez problema zatresao mrežu domaćina.

Dvije minute kasnije, na semaforu je pisalo 2:0 za Tuzla City. Strijelac je bio Mišić. Sjajni vezista Tuzlaka majstorski je reagirao na ubačaj Damira Mehidića i perfektno otvorio utakmicu na Grbavici.

Sa meča na Grbavici Željo - Tuzla City - undefined

Željezničar je prvu bolju akciju pretvorio u pogodak. Igrala se 19. minuta kada Petar Bojo majstorski utrčao iz iz drugog plana i postigao gol. Velike pohvale idu na račun golmana Vedada Muftića, koji je sjajno ispucao loptu.

U jeku ofanzive izabranika Tomislava Ivkovića, Mirzad Mehanović je postigao treći gol za Tuzla City.

Rezultatom 3:1 za Tuzlake završeno je prvo poluvrijeme.

I u nastavku smo vidjeli golijadu na Grbavici. Na peti gol na meču čekali smo do 51. minute. Mehidić  je odlično centrira, a Mišić ponovo bio realizator za 4:1 za Tuzla City.

Četiri minute kasnije, Bojo je uspio smanjiti na 2:4! U tom periodu igre gledali smo otvorenu utakmicu sa obje strane, napadačku za gol više.

Plavi su pokušali u posljednjih pola sata da dođu do 3:4 i unesu dramu u završnicu ovog nevjerovatnog meča u Sarajevu.

U finišu je Nukić mogao postići gol, ali se istakao golman Muftić.

Do kraja igra je malo opala u tempu, sudija je meč produžio za četiri minute.

Željezničar nije imao snage da dođe do gola i šanse za penale, a gosti su mudro čuvali prednost i izborili plasman u nastavak takmičenja u Kupu BiH.

Selektor Ivaylo Petev u svečanoj loži

Susret na Grbavici posmatrao je i selektor Ivaylo Petev.

On je i ranije dolazio da posmatra duele Željezničara, a ovoga puta bio je u društvu menadžera Redžada Dikonje.

BiH u novembru očekuju dva odlučujuća meča za plasman na Mundijal, protiv Finske i Ukrajine.