Golijada na De Kuipu pripala Feyenoordu, remi Leicestera i Rome

0

Odigrani su prvi polufinalni mečevi Konferencijske lige, a spektakularnu utakmicu odigrali su Feyenoord i Marseille na prepunom De Kuipu u Roterdamu.

Na kraju je sa 3:2 slavio domaći sastav, iako se Marseille u jednom trenutku digao iz mrtvih i nadoknadio dva gola zaostatka.

Furiozno je nizozemski tim otvorio meč i iskoristio očajne reakcije odbrane Marseillea, pa je brzo stigao do 2:0. Prvo je u 18. minuti pogodio Dessers, a onda dvije minute poslije i Sinisterra, piše SCSport.

Raiffeisen dobitnik dvije prestižne nagrade za najbolju banku u Bosni i Hercegovini

Ipak, tim s Velodroma uzvraća udarac preko Dienga u 28. i Gersona u 40. minuti te poravnava na 2:2.

Na startu drugog poluvremena uslijedio je šok za goste, pošto Dessers već nakon nekoliko sekundi postiže gol za 3:2, a to je bio i konačan rezultat.

Dessers je u 77. minuti mogao i do hat-tricka, ali zaustavljen je od strane Mandande u velikoj šansi i ostalo je 3:2

Sead Kolašinac je utakmicu odgledao s klupe.

U drugom meču su na King Power stadionu sa 1:1 remizirali Leicester i Roma. Vučica je vodila golom Lorenza Pellegrinija iz 15. minute, a za konačnih 1:1 je u 67. minuti postavio Ademola Lookman.

Konferencijska liga, prvi mečevi polufinala:

Feyenoord – Marseille 3:2 (Dessers 18’, 46’, Sinisterra 20’ / Dieng 28’, Gerson 40’)

Leicester – Roma 1:1 (Lookman 67’ / Pellegrini 15’)