Gol Edina Višće mogao bi riješiti turski šampionat

Fudbaleri Basaksehira pobijedili su Ankaragucu rezultatom 1:2 u 28. kolu Superlige, a junak tima iz Istanbula ponovo je bio Edin Višća.

Iako su domaći poveli u 12. minuti golom Rodriguesa iz penala, u nastavku je uslijedio preokret Basaksehira.

Prvo je u 59. minuti Danijel Aleskić poravnao na 1:1, a trenutak koji bi se mogao ispostaviti kao prijelomni u šampionatu, desio se 17 minuta prije kraja, piše SCSport.

Basaksehir je preokrenuo i kako se ispostavilo stigao do velike pobjede, a gol za 1:2 je postigao naš Edin Višća.

Zmaj je odličnim udarcem sa vrha kaznenog prostora efketno pogodio i doveo svoj tim u vodstvo. Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Basaksehir sada lider sa tri boda više od Trabzonspora koji u ponedjeljak gostuje Alanyasporu.