Edin Višćaaaaaa: Reprezentativac BiH odveo Basaksehir do pobjede protiv Sportinga

Fudbaleri Basaksehira ostvarili su pomalo neočekivan uspjeh izbacivši slavni Sporting iz Lisabona u 16-tini finala Lige Europe.

Turski tim je u revanš na Fatih Terim stadionu zabilježio pobjedu 4:1 i tako anulirao poraz iz Lisabona iz prve utakmice 1:3.

Najzaslužniji za trijumf ekipe iz Istanbula je bh. reprezentativac Edin Višća. On je u 92. minuti, pri rezultatu 2:1, postigao treći gol za svoj tim i izborio proidužetak.

Tri minuta prije kraja drugog produžetka, Višća je iskoristio jedanesterac i pogodio za konačnih 4:1. Podsjetimo, bivši fudbaler Željezničara bio je strijelac i u prvoj utakmici u Lisabonu.